Wpis z mikrobloga

@AdiBdg: @jancelek: Próbowałem nacinania na górze w poprzek ale i tak zawsze wychodzi taki. Tutaj specjalnie tak ugniatałem ciasto żeby najsłabszy punkt był na górze wzdłuż chleba, jeszcze trochę poprawiłem nożem i ciągle #!$%@? rozszedł się na dole
@Vladimis: zagniataj ciasto na chleb ok 15-20 minut, bardzo dokładnie - albo kup maszynę do chleba aby mieszała za Ciebie (u mnie machina memle przez 30 minut). Miałem ten sam problem. Drugi to był młody zakwas, na takim fajnym starym jest już git.
@AdiBdg: Możliwe, ale zawsze słyszałem, że nacięcia nie mogą być za mocne więc starałem się być umiarkowanie delikatny.
@skyluker: Robię bardzo podobnie do tego filmiku tylko używam koszyka do wyrastania po powtórnych wygniataniach.
@pilot1123: Nie używam foremki przy pieczeniu
@retromirek: Też korzystam z maszyny przy wyrabianiu ciasta i też miętoli tam składniki przez 30 minut, tylko na razie korzystam z drożdży bo zakwasu jeszcze sobie nie zrobiłem ale
@Vladimis wyłóż blachę czy w czym tam pieczesz papierem do pieczenia najwyżej. Nic innego nie przychodzi mi do głowy, ale mi przestało tak pękać u dołu jak przerzuciłem się właśnie na mieszanie w maszynie, stary zakwas i keksowki wyłożone papierem. Nie wiem które z tych trzech zmian pomogło w sumie