Wpis z mikrobloga

Każde społeczeństwo ma takich polityków na jakich zasługuje:

"Minister zdrowia David Clark został zdegradowany po tym, jak pojechał z rodziną 20 km na plażę, aby wybrać się na spacer w pierwszy weekend blokady - naruszenie, z powodu którego normalnie zostałby zwolniony.

"W czasie, gdy prosimy Nowozelandczyków o poświęcenia, zawiodłem zespół. Byłem idiotą" - powiedział dziś rano Clark.

Premier Nowej Zelandii - Jacinda Ardern zapowiedziała, że zostanie on zdegradowany do najniższych pozycji w rządzie i pozbawiony swojego portfolio Associate Finance.

Clark, który sam złożył rezygnację, brzmiał na zaniepokojonego, gdy rano rozpoczął serię rozmów z mediami - mówiąc, że „szczerze mówiąc, czuł się jak kompletny #!$%@?”.

Rozmawiając z Mike'em Hoskingiem z Newstalk ZB, Clark powiedział, że „nie myślał”, kiedy pojechał na plażę ze swoją rodziną. „Nie usprawiedliwiam się, Mike. Popełniłem błąd”, powiedział Clark Hoskingowi.

„Zrobiłem z siebie głupca. Muszę to jasno powiedzieć i przeprosić Nowozelandczyków”.

Minister Nowej Zelandii stwierdziła: „W normalnych warunkach zwolniłabym ministra zdrowia. To, co zrobił, było złe i nie ma na to wymówek.

„Ale teraz moim priorytetem jest nasza zbiorowa walka z Covid-19. Nie możemy sobie pozwolić na ogromne zakłócenia w sektorze opieki zdrowotnej lub na naszą odpowiedź. Z tego powodu i tylko z tego powodu dr Clark utrzyma swoją rolę.”

W kraju z dykty i kartonu, gdzie łamie się konstytucje, nie szanuje nawet zasad głosowania ani szeroko pojętej odpowiedzialności cywilnej oraz honoru już mamy powiedzenie tłumaczące podobne zachowania Polaków:
"Co wolno wojewodzie to nie tobie, smrodzie"

Link do artykułu: https://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=12322966

#koronawirus #covid19 #sluzbazdrowia
  • 36
@pa_vu_lon: > szeroko pojętej odpowiedzialności cywilnej.

Brawo brawo brawo. Dokładnie #!$%@?.
Brytania - siedzi w domu
Niemcy siedzą w domu
Chińczycy - w domu
Francja USA Portugalia Włochy wszyscy #!$%@? w domu
Polska - pis zabiera wolność, a do lasu można? Ja tylko po piwo, #!$%@?ć innych nie będę siedział w domu przez miesiąc bo mi się nudzi. Ale wszyscy przesądzają, Jezus mnie uwolni od choroby bo Jezus > covid-19

Ha
Brytania - siedzi w domu

Niemcy siedzą w domu

Chińczycy - w domu

Francja USA Portugalia Włochy wszyscy #!$%@? w domu


@Janusz_Dmowski-Zubr:
Ale bzdura. W porównaniu ze wszystkimi wyżej wymienionymi, z wyjątkiem Chińczyków, jesteśmy wręcz wzorem dyscypliny. Niemcy i Angole mają totalnie #!$%@? na obostrzenia i naginają je, gdzie tylko mogą, Hiszpanie i Włosi zmienili nastawienie, gdy było już zdecydowanie za późno.
@Janusz_Dmowski-Zubr: A jaki jest sens siedzenia w domu i zablokowania całej gospodarki? Przeciągamy nieuniknione, ponieważ wirusa i tak się nie pozbedziemy, a tylko rujnujemy gospodarkę. Otworzymy wszystko za miesiąc dwa i znowu wystrzeli liczba chorych i znowu bedziemy zamykać ludzi w domu? Tak na zmiane otwierając wszystko i zamykając możemy bawić się z tym wirusem przez kilka lat. Problem w tym, że za kilka miesięcy przy takiej zabawie nie będzie co
@Quimeen: Sugerujesz że p0lska służba zdrowia jest gotowa na przyjecie dziesiątek tysięcy ludzi którzy wymagali by hospitalizacji? Czy w to że COVID-19 powoduje poważne problemy z oddychaniem też nie wierzysz?

Na grypę umiera więcej. Tak, racja. tylko że grypa jest nie groźna bo hospitalizować trzeba 0.1% zachorowań.
COVID-19 rozprzestrzenia się tak samo łatwo jak grypa, tylko że hospitalizacji wymaga 30% zarażonych.

Jeżeli na grype chorych jest 1 milion ludzi to powikłania
@Janusz_Dmowski-Zubr:
"Sugerujesz że p0lska służba zdrowia jest gotowa na przyjecie dziesiątek tysięcy ludzi którzy wymagali by hospitalizacji? Czy w to że COVID-19 powoduje poważne problemy z oddychaniem też nie wierzysz? "

Nic takiego nie sugeruje. Polska sluzba zdrowia nie jest i nie bedzie gotowa. Czym dluzej bedzie trwala pandemia tym nawet gorzej, bo mamy co raz mniejsze srodki na sluzbe zdrowia, poniewaz co raz mniej jest wplywow do budzetu.

"Na grypę
@Janusz_Dmowski-Zubr: Ale jakie źródło? Pojedź sobie na pocztę, do sklepu, do piekarni. Dla przykładu dzisiaj zaliczyłem takie "trio" i wszędzie stałem w kolejkach, na ulicach duży ruch, na parkingach brak miejsc i musiałem krążyć po okolicy ¯\_(ツ)_/¯ Parki i lasy zamknięte więc wszyscy spacerują po chodnikach, emeryci okupują ławki itd. xDDD Większość Polaków też nadal pracuje, a ta mniejszość co może zdalnie lub na wolne wychodzi "na miasto".
@wojtas_mks: @jakostobedzie:
Powtarzam, z tego co widzę u rodziny kolegów to tylko w polsce ludzie mają bul dupy o siedzeniu w domu
Nie mówię że mam rację, tylko po mówię wam co ludzie tam mieszkający widzą na codzień

Chiny - mieszkam tu, przeżyłem cały ten kryzys od stycznia.
UK - mieszkałem w UK od 2006, wszyscy moi koledzy których uzbierałem od czasów gimnazjum do uniwersytetu mówią mi jak jest i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quimeen: jaki sens? Zeby nie #!$%@? sluzby zdrowia na raz, bo jak wszystkie szpitale zostana zatkane, a przypominam, ze inme choroby nie zniknely na czas wirusa, to kraj popadnie w anarchie
@peszmerd: I sadzisz, ze lepiej zamknac wszystko inne aby nie zamykac szpitali? A kto bedzie finansowal te szpitale i z czego skoro wiele firm upadnie? Skad ludzie wezma pieniadze na raty, oplaty, zywnosc? Myslisz, ze wtedy nie bedzie anarchia?
Albo poswiecamy szpitale dla dobra calej reszty, albo poswiecamy wszystko i wszystkich dla dobra nikogo.