Wpis z mikrobloga

@Springfield A co ma do tego moralność? Płacisz za kwalifikacje zawodowe i doświadczenie a nie zależnie od tego ile firma zarabia. Sprzątaczka w salonie Dacii zarabia tyle samo co sprzątaczka w salonie Bentleya. To że myje bentleye nie sprawia że trzeba jej płacić 10k. Co ma zysk firmy do płacy osobom pracującym na najniższych szczeblach? Takie osoby nie generują dodatkowego zysku firmy. Dochody generują osoby na wyższych szczeblach i one akurat są
  • Odpowiedz
@KapitanTorpeda: Twój poziom rozwoju duchowego i emocji takich jak współczucie jest widocznie upośledzony więc Ci wytłumaczę, gościu który ma 100 miliardów dolarów płaci swoim pracownikom 1/100 000 000 (tak jedną stumilionową) tego co zarabia, gościu jest po prostu ścierwem i tyle, jego #!$%@? obowiązkiem moralnym jest podzielenie się tym z potrzebującymi a zwłaszcza swoimi pracownikami ale wiem że tacy gimbokapitaliści jak ty nauczyli się przyklaskiwać czemuś takiemu i bronią wyzyskujące korporacje
  • Odpowiedz
  • 0
@Ofkors_pl może nie upaństwowić, ale od czego jest prawo antymonopolowe w USA jak nie od rozbijania zbyt dużych korporacji? mam nadzieję że ludzie za 100 lat będą wspominac Amazon tak jak teraz my wspominamy standard oil.
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: Jeśli faktyczna wartość jego własnych papierów jest taka, to gdzie tu doszukujesz się propagandy? To chyba oczywiste, że bogatsi lokują majątki w ten sposób. Spodziewałeś się, że swą fortunę trzyma w klatkach dla gekonów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biliard: @CojonesComoMelones

jeśli mam pieniądze których nie mogę wydać to jakie one mają znaczenie do obliczania mojego bogactwa?

Jeśli dla was mają znaczenie, to od dziś jestem wam winny po milionie z możliwością spłaty dopiero za 200 lat - świętujcie wasz awans społeczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CojonesComoMelones: Nie dziwne, przy takiej kwocie. Tyle, że 1. przy horrendalnych sumach dotyczy to właściwe każdej formy inwestycji. 2. Propozycja spieniężenia (w jakiej walucie, po co?) to chyba pomysł kogoś o mniejszej "lotności ekonomicznej" niż Bezos... ( ͡° ͜ʖ ͡°) 3. Być może nawet natychmiastowa, niestopniowa transakcja w walucie jakiegoś mniej liczącego się kraiku, byłaby w stanie znacznie wpłynąć na kurs jego waluty, więc i tu widać,
  • Odpowiedz