Wpis z mikrobloga

Mirasy jak to jest z tym chili, lubią dużo słońca czy nie? #chilizgobim #chilihead #chili

Wystawiłem dziś moją na balkon drugi raz (przedwczoraj wystawiłem pierwszy raz od 16 do 18 i wyglądało że jej to się spodobało bo nagle rozwinęła kolejne listki).

Od około 10 stała na słońcu, podlewalem ją ładnie i teraz przed 16 patrzę na balkon a ona #!$%@? zwinęła się i oklapła. Wystraszyłem się że już po roślince, dotknąłem i kubek był gorący. Szybko schowałem ją do domu w cień i już na szczęście się rozwija z powrotem. Czy to możliwe że prawie ją przyjarałem?

Teraz się rozłożyła ponownie, picrel po 15 minutach jak wstawiłem ją do cienia. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia jak była oklapnięta ale panikowałem :D

Niedługo czeka mnie przesadzanie do większej doniczki ale czekam na filmik Gobiego bo całkowicie opieram się na jego instrukcjach :D

Dajcie znać czy w końcu mogą stać w pełnym słońcu czy lepiej tego unikać?
LZBNZ - Mirasy jak to jest z tym chili, lubią dużo słońca czy nie? #chilizgobim #chil...

źródło: comment_1586355048gjXT82bWkK4ThRSC2amHy1.jpg

Pobierz
  • 3
@LZBNZ:
po 1. jak chcesz wystawiać na słonko to nie w takim kubeczku bo może zjarać korzenie.
po 2. mogła klapnąć po podlaniu, moje często tak robią i dopiero po kilku godzinach z powrotem wstają.
po 3. niektóre odmiany nie lubią bezpośredniego słońca. Generalnie takie optimum to temperatura 25-30*C i pół-cień, jasno przez minimum 12h, młode rośliny raczej nie wystawiałbym na bezpośrednie słońce ale to jak wspomniałem kwestia odmiany i szkoły.
@LZBNZ: One lubią sobie klapnąć po podlaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli zaszkodziło by jej słońce widziałbyś po liściach że są przepalone. Mam testową paprykę, małą bo małą ale jest testowa i kolejno, przelewałem ją, przesuszałem i non stop stała na parapecie. Raz tak ją przesuszyłem że myślałem że już po niej xD. Podlałem wodą i jak nowo narodzona. To są mocne roślinki, ale lubią sucho i