Wpis z mikrobloga

Z takich ciekawostek, to amerykańskie tramwaje PCC, na których europejskie tramwaje były wzorowane przez dziesięciolecia(m.in nasze Konstale) wciąż jeżdżą w Bostonie liniowo, nieprzerwanie od 80 lat i nie są uznawane za tabor zabytkowy. Po wycofaniu tych wagonów przez Toronto w 1995, są to ostatnie normalnie eksploatowane oryginalne PCC na świecie. Wynika to z tego, że linia kolei miejskiej na której jeżdżą wymagałaby kosztownej modernizacji, aby wprowadzić tam nowoczesny tabor. Niestety są takie plany, aby tą modernizacje przeprowadzić i je wycofać.
#komunikacyjneciekawostki #tramwaje #usa #boston #ciekawostki
Ikarus_260 - Z takich ciekawostek, to amerykańskie tramwaje PCC, na których europejsk...

źródło: comment_1586364978TbIjIQGjMYVPBvXibPjTfc.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@the_alf: Ale masz świadomość że Tatra T1 była kopią PCC? Poczytaj trochę bo się kompromitujesz xD
Tak mało wiesz, a tak bardzo wyrywasz się do przemądrzałego #!$%@? głupot. Aż skasuje ten twój wpis bo jest tak bardzo durny, że nie mogę na to patrzeć xD
  • Odpowiedz
@Ikarus_260 Zawsze nurtowało mnie to pytanie i chyba Tobie mogę je zadać :). Jaka jest korzyść z posiadania tramwajów? Jeśli korzyścią jest, że zajmują miejsce obok drogi i jadą, gdy na drodze jest korek, to czy nie lepiej byłoby zamiast torowisk budować po prostu kolejną, odgrodzoną nitkę drogi (asfalt) i puścić tam autobusy? Czy 100 km sieci tramwajowej plus odpowiednia ilość tramwajów nie są droższe (budowa i utrzymanie) niż 100 km asfaltu
  • Odpowiedz
@ygreko: Przede wszystkim są dużo bardziej pojemne(nieprzypadkowo nowe tramwaje to niemal wyłącznie długie, wieloczłonowe pojazdy, a nie wagoniki jak kiedyś) i bardzo długowieczne w porównaniu do autobusów - nie trzeba ich wymieniać co 15 lat, co oczywiście nadrabiają dużo większą ceną. Nowe linie powinny być budowane tam, gdzie są duże potoki pasażerskie, tam tramwaje mają najwięcej sensu.
  • Odpowiedz
@Ikarus_260: Durny to Ty jesteś, mam przecież prawo do niewiedzy i błędnych wniosków, a usuwanie wpisu jest już totalnie niemerytoryczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dzięki za sprostowanie... no ale przyznaj, że to wcale nie było oczywiste, ja wcale się nie poczułem jakbym wchodził na wyżyny mądrości i poziomu ponad Ciebie, nie powinieneś tak wszystkiego nadinterpretować xD
sam jestem pasjonatem i lubię Twoje ciekawostki, ale bądźmy ludźmi. Internet
  • Odpowiedz
@the_alf: być może moje pytania były dostatecznie prowokujące, by zachęcić innych/Ciebie do zgłębienia tematu, bo to też jest istota dyskusji, wymiany zdań/wiedzy
  • Odpowiedz
@the_alf: Szanuję za przyznanie się do błędu, to rzadkie na wykopie ale miałem prawo tak negatywnie odebrać tamten wpis. xD Skwitowałeś mój wpis pogrubionym bzdura itp. podczas gdy to ty napisałeś straszne kocopoły. xD
No dobra, podajmy sobie ręke na zgodę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i dla osoby pasjonującej się tramwajami, takiej jak ja, to akurat jest oczywiste, bo PCC to akurat jeden z najbardziej znanych
  • Odpowiedz