Wpis z mikrobloga

@executor2:Wstrzymał bym się do następnego tąpnięcia. Ewentualnie możesz rozważyć inwestycję w AT&T(telekomunikacja, mają fajną dywidendę), Kroger Co(handel/supermarkety) i Suncor Energy(kanadyjski przemysł petrochemiczny, wysoka dywidenda). Są to raczej spółki, które gram pod long run. Zaznaczę tylko, że jestem ekspertem od kilku dni dopiero, więc radzę zbyt poważnie nie sugerować się moimi propozycjami :P
Po wincyj zapraszam na mój autorski tag => #inwestoramator
@shinigami26: Ja już w połowie marca zająłem długie pozycje i póki co wstrzymuje się z dalszymi inwestycjami. Kupiłem następuje akcje/etfy: VanEck Vectors Junior Gold Mine (GDXJ) - zysk netto 18,95%, Royal Dutch Shell(RDSA) zysk netto 59,11%, Gazprom PAO(OGZD) zysk netto 14,69%.
W planach był Daimler AG(DAI), ale zbyt długo czekałem i cena wzrosła o kilkanaście procent oraz holenderski REIT Retail Unibail Rodamco Westfield(URW), teraz już też zbyt drogi. Spółki technologiczne i
kurs ropy.


@executor2: Siedzę małą kwotą w Bloober Team. Robią horrory na różne platformy do gier. Na razie jest od momentu popłochu na giełdzie, gdzie wszystko traciło, b. pozytywnie z 40 zł na 84 momentami dzisiaj ( podpisali umowę na wysokobudżetową produkcję, nie ma detali poza ogłoszeniem faktu ). A tak to obserwuje PLAYWAY-a i CDPR.
@executor2: Ja bym się jednak zastanowił nad AT&T nawet za jakieś drobne, szczególnie z uwagi na fakt, że płaci nieprzerwanie dywidendę od 35 lat, na dodatek coraz wyższą z każdym rokiem. Zalicza się do "dywidendowych arystokratów", czyli grona spółek płacących co roku rosnące dywidendy od co najmniej 25 lat. Jeszcze dobrze się nie odbiła po ostatnich spadkach, a jest praktycznie na 5-letnich minimach. Mój skład portfela na dzisiaj wyglądał tak:
Pobierz shinigami26 - @executor2: Ja bym się jednak zastanowił nad AT&T nawet za jakieś drobn...
źródło: comment_15864774209wu1EVWHfQ2LPFm9Vi03Az.jpg