Wpis z mikrobloga

@darko_wader: Nawet metaforycznie nie jesteśmy równi. Nawet gdy się rodzimy nie jesteśmy równi, bo rodzimy się z różnymi genami, ilością chromosomów, matka mogła dożywotnio IQ wypłukać alkoholem lub nie, owa matka może być fajna, być patolą albo spaść z rowerka przy porodzie, z ojcem podobnie.

I te różnice jeszcze bardziej się powiększają wraz z rodzicami w środowisku już po urodzeniu.

Wszyscy ludzie są nierówni.
  • Odpowiedz
Metaforycznie jako ludzie jesteśmy równi ale nie w tym kontekście


@darko_wader: W jakim kontekście? Równości wobec prawa? Zajmujesz stanowisko w sprawie mimo że jej fundamentalnie nie rozumiesz. Chyba oczywiste że taka rocznica byłaby np. omawiana szeroko w mediach w przeciwieństwie do śmierci czyjejś mamy, ale tutaj chodzi wyłącznie o aspekt zgromadzeń - władza może, bo tak, obywatel już nie.
  • Odpowiedz
a mnie wkurzają takie osobniki, chyba wiadomo że prezydent jest kimś ważniejszym niż zwykły człowiek. Chodzi o role dla państwa, i zawszę będą pewne przywileje. Za grosz pokory


@darko_wader: ty nie na serio prawda?

1) kaczynski jest #!$%@? szeregowym posłem nie prezydentem
2) prawo jest równe wobec każdego
  • Odpowiedz
chyba wiadomo że prezydent jest kimś ważniejszym niż zwykły człowiek


@darko_wader: Jarosław nie jest prezydentem. Jego brat był, ale jego brat już nie żyje, więc na pewno obojętne jest mu to, czy ktoś obchodzi rocznicę jego śmierci w taki sposób.

I nawet jeśli Jarek byłby (ha tfu) rezydentem, to nadal nie należą mu się żadne przywileje. Jest zakaz zgromadzeń, więc dotyczy on wszystkich. Jarek, jego osobisty długopis i reszta świty to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@darko_wader: ale mi się tak zdaje, może naiwnie, że nie chodzi jednak o to żeby pani Jadzia mogła iść na ten cmentarz tylko żeby nie organizowali uroczystości ktore nie są niezbędne gdy wszyscy mają siedzieć w domach. Przykład powinien iść z góry.
  • Odpowiedz