Wpis z mikrobloga

  • 0
#linux #homerecording #instrumenty

Mam taki pomysł aby nagrywać ścieżki audio w ten sposób że ja nagrywam swoja, a potem przesyłam projekt bratu i on dogrywa swój instrument.

Pierwszy problem jaki mi się nasuwa to wielkość plików tj projekt + nagrania .wav które swoje ważą

Drugi problem to wygoda i wersjonowanie, najbardziej podobało by mi się podejście jak archiwizacja projektu na podobieństwo gita :) tylko w ten sposób że nasze ścieżki trafiają na serwer a na naszych dyskach jest tylko najnowsza wersja projektu, lecz mamy możliwość cofnięcia się do wcześniejszych commitow

Jedyny program jaki używałem to audacity ale jestem pewien że są lepsze programy do nagrywania?

Drugi pomysł to możliwość grania online jednocześnie, może Skype wystarczy? A może jest jakiś prosty program gdzie opóźnienie będzie najmniejsze?
  • 3
Pierwszy problem jaki mi się nasuwa to wielkość plików tj projekt + nagrania .wav które swoje ważą


Nagrywaj we flac.

tylko w ten sposób że nasze ścieżki trafiają na serwer a na naszych dyskach jest tylko najnowsza wersja projektu, lecz mamy możliwość cofnięcia się do wcześniejszych commitow


@zapomnialemjakiebylohaslo: Czyli nie jak git ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Drugi pomysł to możliwość grania online jednocześnie, może Skype wystarczy? A
@zapomnialemjakiebylohaslo:
1. Możesz zastosować jakąś kompresję bezstratną typu FLAC, to obetnie rozmiar mniej-więcej dwu–, trzykrotnie.
2. Systemy wersjonowania słabo nadają się do plików binarnych, takich jak dźwięk, bo one bardzo do szczęścia potrzebują możliwości zapisywania samych różnic między plikami, a nie całych plików. Nie będą tutaj dużo lepsze od tradycyjnego oznaczania wersji kolejnymi datami…
3. Audacity jest OK, są też bardziej profesjonalne (choć Linux tutaj dupy nie urywa), ale za więcej