Wpis z mikrobloga

Właśnie coś do mnie dotarło, zrozumiałem pewną rzecz. Pana #mentzen można zdecydowanie krytykować za przynależność do szurni jaka stała się #konfederacja, nikomu w tym temacie nie zaprzecze. Jednak trudno zarzucić coś konkretnego jego wypowiedziom. Wiecie dlaczego? Bo to pierwszy przedstawiciel naszego pokolenia który jest szeroko aktywny w polityce. Jest ode mnie starszy o 6 czy 7 lat, i mam wrażenie że ten człowiek mówi moim językiem i patrzy na świat moimi oczami. Zdaje się że to nowa jakość jaka wnosi do tego przezartego postkomunistycznym myśleniem systemu, jest co prawda jeszcze #kosiniak2020 i #bosak2020 i #zandberg ale oni jednak mimo niewielkiej różnicy wieku są zdaje się ostatnimi ze starego pokolenia, a przynajmniej grają próbując się wpasować w ich schematy działania.

Mentzen natomiast wprowadza do polityki coś nowego, jakosc poparta wychowaniem w wolnej Polsce, zrozumienie podstaw rządzących nowoczesnym spoleczenstwem a nie próbe ich ujarzmienia według dawnych schematów.

Mam nadzieję że przyszłe wybory parlamentarne przyniosą wysyp polityków tego pokroju, ludzi którzy są w stanie wytyczyć nowe drogi, dla nowych czasów. I to najlepiej ze wszystkich opcji politycznych co gwarantowałoby że w tym kraju w końcu będziemy mieli debatę polityczna na poziomie, zdaje się że dziś żyjemy w jakimś neoromantycznej Rzeczpospolitej, Mentzen wydaje się być prepozytywistą dla naszej sceny politycznej.

#polityka
A.....8 - Właśnie coś do mnie dotarło, zrozumiałem pewną rzecz. Pana #mentzen można z...

źródło: comment_1586637375dhxMb4qCD13kywpaKNeOxM.jpg

Pobierz
  • 39
@wytrzzeszcz: jak po bandzie, zdaje się że mimo wystawienia moim zdaniem jednego z najgorszych możliwych kandydatów na prezydenta, a przynajmniej pochodzącego z najgorszej składowej konfederacji okazało się że stali się wytrychem dla nowej jakości jaka reprezentuje Mentzen. Czasem aż dziwne jak prawdziwe są dawne powiedzenia, zdaje się że "nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszło" pasuje tu jakby było ukute pod tą właśnie sytuację.

Edit: też na nich
@galicjanin: żartujesz sobie? Raczej jest to liczenie na efekt podobny do tego jaki wywiera Mentzen na młodych pokazując im tresowane małpy. Właśnie k tym mniej więcej pisze, o starych zasadach którym mogli grać ze starym pokoleniem. Czymś pośrednim są wymienieni przeze mnie Bosak, Kosiniak i Zandberg