Wpis z mikrobloga

Jak zdiagnozować uszkodzenie komputera?Co jakiś czas wywala mi gry,wyrzuca mi blue screen..Testowałem włożenie innych pamięci Ram ¯\_(ツ)_/¯ memtest diagnozował komputer 4 godziny i nie wykazał żadnego problemu... Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co mogę zrobić?
Ryzen 5 2600
12 Gb Ram
Gigabyte A320M
Gigabyte 1660 Ti
Chieftec 400 W

#komputery #pcmasterrace #gry
  • 14
@radkiewiczmariusz: ogółem to bardzo dużo FPS tracisz na takiej konfiguracji ram bez dual channel. Sprzedałbym te kingstony i dokupił taką samą kość ADaty

Swoją droga nie za słaby ten zasilacz? Co to za konstrukcja? Wyłącza się tylko w grach?
@radkiewiczmariusz: trzeba diagnozować po kolei. Dyski przeskanuj programem Victoria, sprawdź czy podzespoły się nie przegrzewają, do płyty głównej wgraj najnowszy bios jaki jest (często zdarza się, że poprawiają w nim stabilność pracy, kompatybilność z pamięciami etc.)
@radkiewiczmariusz: dlatego aktualizacje robi się zawsze z poziomu BIOS - plik z nową wersją wrzucasz na pendrive i w taki sposób wgrywasz. Oczywiście czytasz też po 5 razy wszystkie instrukcje i uwagi jakie są na stronie producenta by nie zceglić płyty głównej.