Wpis z mikrobloga

Mam zamiar kupić kilka książek i mam dylemat czy kupować papierowe, czy spróbować przejść na e-booki. Czytam raczej sporadycznie, głównie pozycje techniczne, ale od pół roku jestem w ciągu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym poznać opinie osób posiadających czytniki e-booków.

Dodatkowo zastanawiam się jaki model byłby najlepszy. Swoje propozycje umieściłem w ankiecie.

#ksiazki #ebook #ebooki #amazon #kindle #pocketbook #lumos #czytajzwykopem #czytniki

Jaki czytnik e-book polecacie? (inny: kom)

  • Amazon Kindle 10 76.9% (40)
  • inkBOOK Lumos 5.8% (3)
  • PocketBook Basic Lux 2 17.3% (9)

Oddanych głosów: 52

  • 19
@ptasiek2: Bardzo widać różnicę w wyświetlaniu? Podświetlenie działa tak samo dobrze? Jak z czasem pracy na baterii. Ogólnie jak bardzo jakościowo różnią się te dwa czytniki. Raczej PW4 nie biorę pod uwagę bo jak mam być sporadycznym czytaczem to nie chcę żeby drogie urządzenie leżało i się kurzyło ;)
@BrakPomysluNaNick: dla mnie przejście na Kindla to krok wstecz. Ngla się okazuje, że jakiegoś formatu nie wspiera, reklamy (da się to przełknąć) i rzecz, która doprowadza mnie do białej gorączki -> nieintuicyjny interfejs. Da sie to ogarnąć, ale po co sobie komplikować. Przeszukiwanie książek w bibliotece w kindlu to zbrodnia wobec ludzkości ;)
@RHarryH: Sam się zastanawiałem nad jakimś "dużym" (12-14") czytnikiem do techniki - ale nie czytam tego tyle, by było warto próbować. Ceny 1-3k€ to do tego celu dla mnie poza zasięgiem.
@bialy100k: Takie duże czytniki też byłyby dla mnie stratą pieniędzy. Ale gdybym już musiał to po Twoim wpisie raczej celowałbym w większe ppi. Książki, w które będę się chciał zaopatrzyć mają właśnie dużo obrazków, schematów czy fragmentów kodu. Te ostatnie są pisane innym, cieńszym fontem więc czytniki nad którymi się zastanawiałem mogły by sobie nie poradzić. Nie brałem tego pod uwagę. Zostanę zatem przy papierze :)
@RHarryH:
Spróbuj znaleźć kogoś kto ma "w okolicy" i da rzucić i przejrzeć z jedną, dwie publikacje. Natomiast przy kodzie być może (?) któryś z fontów działa efektywnie nawet będąc małym. Zdecydowanie fonty o stałej szerokości znaku są do tego lepsze, pewnie i kształty też znajdą się bardziej wydajne. Jest też "regulacja" grubości/wyrazistości fontów w pewnym zakresie. Zupełnie inaczej czyta się literaturę piękną(szybkość) i kod (układ, czytelność znaków specjalnych), co innego
@bialy100k: Właśnie zrobiłem takie rozeznanie i większość odradza czytniki tam gdzie są fragmenty kodu, nawet w przypadku Paperwhite'a. Wprawdzie kupując e-book często też dostaje się książkę w formacie .pdf, które mogę otworzyć też na innych urządzeniach, ale na telefonie ekran jest zbyt mały, a czytać pdfów na komputerze chcę uniknąć z wielu innych powodów.
głównie pozycje techniczne


@RHarryH: To znaczy jakie?

Do beletrystyki 6 cali jest w porządku (Kindle Paperwhite albo Pocketbook)
Do faktycznie technicznych książek 8 cali to minimum, ale lepiej z 10-12 cali.