Wpis z mikrobloga

#eu4

Dwa szybkie pytania.

1) Istnieje w ogóle jakakolwiek przewidywana data wydania 1.30?
2) Czytał ktoś wszystkie dev diary i może powiedzieć, czy planowane zmiany mają jakiś sens i dają nadzieję, że coś jeszcze się poprawi, czy nie ma co sobie robić nadziei?

Chętnie bym sobie wrócił do gry po prawie półtora roku przerwy, ale nie wiem, czy czekać na to 1.30, czy od razu cofnąć się w okolice 1.24. To 1.29 jest w ogóle grywalne?
  • 8
@seann: Ciężko odpowiedzieć na Twoje subiektywne doświadczenia. Dla mnie konwersja religijna w EU4 zawsze była zbyt łatwa, dalej jest (bo w końcu jest do zrobienia One Faith). Nie pamiętam, czy przypadkiem nie obniżyli nieco ceny konwersji po pierwszym wprowadzeniu tej zmiany.

A balansu w tej grze przecież nigdy nie było i nie będzie. Z tego powodu śmieszy mnie zawsze dyskusja o tym na jakim kto gra poziomie trudności, w oderwaniu od
@seann: to że gra jest niegrywalna to tylko twoje zdanie bo się przyzwyczaiłeś grać na poprzednich wersjach i nie możesz się przekonać do zmian. A 1.3 zrobi ich jeszcze więcej jak choćby husyci czy inne systemy HRE czy papiestwa, też handle trochę przeorają i genua nie będzie tak op na start
@Kaiborr: Nie no, jasna sprawa. Domyślam się, że większość zmian to kosmetyka i pewnie jakieś delikatne zmiany w modyfikatorach, których 90% graczy nigdy nawet nie zauważy, ale ja niestety jestem w tych pozostałych 10% i takie zmiany są dla mnie odczuwalne :p No ale nic, walczymy :D