Wpis z mikrobloga

@LucaJune: interesowałeś się głębiej tematem? z tego co mi wiadomo, trzeba mieć idealny (angielski) trawnik, żeby taki robocik ze średniej półki sobie poradził. inaczej, mając małe kółka utknie na pierwszej lepszej nierówności...
@pablo397: Jestem przed zakładaniem trawnika i mam działkę w idealnym prostokącie, więc taki robocik nie powinien mieć problemów. Ale nie wgłębiałem się jakoś bardzo w producentów jeszcze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: To na taką powierzchnię powinien być w przystępnej cenie. Jak lubisz takie bajery jak sprawdzanie trasy, statystyki, zmiany tras i harmonogramów z apki to weź w smarcie. Dla mnie przy takim trawniku to szkoda kasy za wersję smart. Czujnik deszczu ma wbudowany, więcej nie potrzeba.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: Nie, sprzedaję ( ͡° ͜ʖ ͡°) A z racji tego że mam spory przekrój produktów to wiem że akurat ten jest git. Nigdy NACa, Bosch jest średni jakościowo, McCulloch to taka biedna Gardena. Z kolei Husqvarna to Gardena w innym designie ale droższa przez to. I jeszcze Worx podobno jest zacny, ale muszę sprawdzić co to bo dopiero dziś wjechała dostawa.
@Spider89SC: Ok. Dzięki za podpowiedzi. Na filmikach fajnie wyglądają robomowy, ale to już dużo za drogie. Nawet ta gardena myślałem że będzie tańsza.

A tak z innej beczki, bo widzę że teraz smart to już teraz wszędzie obecne, nawet w ogrodzie. Jakbyś teraz zakładał sobie ogród, to co byś na pewno wykorzystał z nowości? A czego na pewno nie bo strata kasy? Mówię o czymkolwiek, zarówno smart, jak i inne cuda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucaJune: Z takich w miarę nowych rzeczy na pewno skorzystałbym z nawadniania wynurzalnego w wersji smart, to jest warte uwagi. Robot na pewno bo mam 1500m2, ale to już kosmiczne pieniądze póki co za takiego robota. Poza tym nic mi nie przychodzi do głowy poza standardem - lampy z czujnikami zmierzchu itd.
@Spider89SC: A powiedz mi jeszcze, jak się sprawują te robociki jeśli ogród nie jest w prostokącie, ale jest w miarę równo? Myślę o rodzicach teraz. Oni mają trawnik wokół domu na jednej powierzchni, ale gdzieniegdzie jakieś rabatki. Poradzi sobie?
@Spider89SC: Siema. I jak opinie o worx? Planuje zakup i nie wiem czy mnie od tego nie odwiedzisz. Trawnik nie jest pierwszej młodości trochę pofalowany ale w miare równy bez małych i glebochi dziur.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: Siema. Nad którym modelem się zastanawiasz? Bo ogólnie jest niezły, jedyne wady to krótki czas pracy baterii. Na pofalowanych trawnikach daje sobie radę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: Zależy od skomplikowania trawnika i ścieżek jakie robot sobie wytyczy. Normalnie koszenie 300m zajmie ok 30 do 40 minut. Robot przynajmniej 2-4 razy dłużej kosi.
W zależności od rozmiaru baterii jeszcze będzie jechał się ładować, dlatego ciężko dokładnie stwierdzić. Samo koszenie bez przerwy 2-2,5h.
@Spider89SC: Jeszcze mam do Ciebie pytanie czy wiesz może czy WORX WR130 ma funkcje że można mu zlecić przejazd po obwodowym przewodzie? Tez funkcją Cut To Edge chyba tak działają.

Są jakieś ogarniczenia w Sofcie względem WR130 (s300l) a wyższymi modelami czy jedyne różnice to brak cut to edge, 2ah bateria oraz 0,5A prąd ładowania oraz względem L1000 i L1500 ostrze 18 zamiast 22