Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie.
Z racji tego iż mój staruszek #mi5 potrzebuje odświeżenia, zastanawiam się nad wgraniem do niego LinegeOS lub Pixel Experience. Czytałem dużo opinii i większość opowiada się za tym drugim. Czy ktoś może doradzić, polecić? Jeśli PE to 9 czy 10? Gdzie lepiej będzie trzymać bateria? (ponoć na PE 10 drenuje bateria?) Jak z szybkością, stabilnością? Od dłuższego czasu siedzę na xiaomi.eu 7.9.21 i śmiga bardzo dobrze z tym, że fixa wolno łapie i od jakiegoś czasu pojawiają się bugi w aplikacjach. Please Help!

Dobrego Wieczoru! :)
#mi5 #custom #rom #aosp #pe #linageos #xiaomi
  • 11
  • Odpowiedz
@Przegrywhere chce jeszcze kilka miesięcy go pomęczyć. Wymieniałem kilka mies. temu baterie i nie ma tragedii. Sot 2-3h trzyma, ale na xiaomi.eu. Boję się, że na innych będzie masakra xd Więc może po prostu zrobie mu full wipe'a z tym samym romem, ale kusi mnie żeby mu wgrać coś nowszego ;p
  • Odpowiedz
@havanek22: używam PE na Androidzie 10 i jest spoko, choć ostatnio cały czas mam tylko 1 kreskę zasięgu i nie wiem czy to właśnie wina tego ROMu czy jak, wcześniej tak nie miałem. Więc jak byś instalował to mogę polecić przedostatnią wersję.
  • Odpowiedz
@Niespodziewany_Spowiednik: Kurde, to ja chyba mam jakąś dobrą sztukę. Przez całą historię z Mi5 miałem tylko 2 problemy i oba tyczyły się zimy, a dokładniej gdy zaczynała się zima to bateria z 40% do 0% potrafiła spaść w około 5minut oraz czasami czytnik linii papilarnych przestawał działać.
No, ale chcę wymienić telefon, bo po prawie 4latach bateria już kwiczy. ok 2.5h SOT, czasami 3 jak siedzę tylko na samym wifi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@havanek22: wiernie służył przez 2.5 roku a później bateria padła i nowa też zjadało w oczach. Na koniec pojawił się problem z ekranem. Nie wiem jak ta wada się nazywa fachowo ale jak wyświetlał się jeden ekran z dana aplikacja to stałe elementy pozostawały delikatnie na ekranie mimo przełączenia na inną apke
  • Odpowiedz