Wpis z mikrobloga

Kilkaset rosyjskich satelitów systemu Sfera z niskiej orbity dostarczy globalnie Internet oraz zdjęcia satelitarne. Aby je wynieść odbędzie się 25 startów ogromnych rakiet Angara.

Poznaj Sferę - rosyjską odpowiedź na konstelację Starlink:
640 rosyjskich satelitów Sfera niczym sfera otuli Ziemię

Ciekawe? Dziękuję Ci za wykop!

#rosja #technologia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #internet #informatyka #elonmusk #spacex #it #rakiety #kosmicznapropaganda #startyrakiet #kosmiczneinfo #energetyka #putin #geopolityka #musk #kosmos
Pobierz yolantarutowicz - Kilkaset rosyjskich satelitów systemu Sfera z niskiej orbity dostar...
źródło: comment_1587311300YoMke8UXoplzdJZfzHEGRr.jpg
  • 28
Ruscy to będą mieli potężne te satelity... Skoro 640 im wystarczy do "otulenia" całej ziemi ;-)

Musk policzył, że będzie potrzebował 30 tysięcy satelitów na niskich orbitach, żeby dostarczyć Internet z "nieba". No ale Ruscy to Ruscy ;-)
Ja też miałem wynieść śmieci, ale nie podołałem zadaniu. Jest więc szansa na to, że Putin nie będzie nam miętolić łącza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no super, najpierw Musk/USA sra na niebo śmieciami a teraz jeszcze Putin/USSR eh. Zaraz nie będzie jak na księżyc polecieć bo stworzymy sobie dookoła strefę śmierci ze śmieci.