Wpis z mikrobloga

Hej,

Do jakich znanych projektów pisaliście poprawki i zostały one przyjęte?
Moim życiowym celem jest stworzenie jakiegoś patcha dla Linuxa, co może nie jest jakoś zbyt trudne ale z racji, że jestem bardziej hobbystycznym programistą i nie ogarniam jeszcze wysyłania patchy przez listy mailingowe to nie będzie zbyt proste dla mnie.
Póki co udało mi się pomóc przy rozwoju Remminy(Klient dla VNC oraz RDP na Linuxa) oraz Godot Engine(Multi platformowego silnika do tworzenia gier)

#linux #opensource
  • 6
@qarmin: W sumie do Xfce4 kiedyś xD Chodziło o light-locker w xflock4, xflock4 nie wspierał tego, a wystarczyło dodać jedną linijkę :P

To z tych takich dużych, bo przejąłem rozwój silnika gry 2moons, ale jako-tako stał się moim projektem, dodałem spolszczenie do terminology jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qarmin: Linux, vala, network-manager, systemd, busybox, Zephyr, Yocto & OpenEmbedded, jakieś layery z BSP (rspi, freescale), swupdate, biblioteki do AMQP (librabitmq jeśli dobrze pamiętam), jakieś randomowe paczki w Pythonie, Erlangu i Go, reviewboard. Pewnie cośtam jeszcze.

Z reguły jak to coś małego, znam się na technologii (albo chcę wiedzieć więcej), widać że zmiana jest mało kontrowersyjna to staram się poprawić.
Moim życiowym celem jest stworzenie jakiegoś patcha dla Linuxa,


@qarmin: Taka ciekawostka: Linux ma najlepsze komentarze kodu, tylko dlatego, że cała masa ludzi chce mieć w CV, że miało wkład w linuxa, więc piszą poprawki poprawiające komentarze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)