Wpis z mikrobloga

@tygrysoffshorowy, @dami42: ehhh misie. Tam gdzie mieszkam (okolice Krakowa, Jura Krakowsko Czestochowska) bez zmiękczaczy po krótkim czasie szlag by trafił pewnie większość urządzeń AGD (piecyk na gaz, pralka, zmywarka - i tak wiem, można niezależnie zmiękczać w niej wode, ekspres do kawy - jak ktoś nie używa tam 'mineralnej' tylko z kranu), kranów/baterii/prysznicy, itd. Nie mówiąc już na dłuższą metę wysuszonej skórze, a jak ktoś ma alergiczne tematy - to
Do domu zmiękczacz kosztował mnie prawie 3k, 3 lata temu, więc wydaje mi się, że 22k na 12 mieszkań to nie jest przesada. Raczej normalna cena. Czy warto? Oczywiście, że tak!
@Fabian89: ej ale ten zmiękczacz nie instalują każdemu na osobny dopływ wody tylko robią na głównej rurze. Więc jedyne rozsądne rozwiązanie to instalacja wydajniejszego zmiękczacza, a to na pewno nie będzie kosztować 22tys
@tygrysoffshorowy olałbym. Większość ludzi montuje zmiękczacze w celu ochrony urządzeń, brakiem osadzania kamienia i w sumie by sie zgadzało, tylko głównym problemem zmiękczaczy jest jego zasada działania. Jony wapnia i magnezu podmienia na jony sodu. Czyli dokładamy sobie kolejne porcje soli do organizmu, która spożywana w nadmiarze jest jedną z głównych przyczyn chorób ukł krążenia.

Zmiękczacz ok, ale nie do wody pitnej. Instalacji raczej nikt nie rozdziela i ze zmiękczaczem wpina się
Co do minerałów - z 10-20 lat takiej twardej wody - i kamyczki jak znalazł :P Ale co kto lubi....

@tomaswoj

Kamienie powstają nie ze zbyt dużej ilosci minerałów tylko przez małą ilosc spożywanych płynów co pozwala na krystalizacje ich w kamienie nerkowe, także argument nie trafiony.

Za to potwierdzone jest, że nadmiar spożywanej soli prowadzi do miażdżycy>nadciśnienia>zawału. Zmiękczacze pozbywając się "kamienia" zamieniają go na jony sodu. Wniosek taki, że jest większe
@dami423:

Just do it ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@invictus:

Kolego, może u Was, na Podlasiu buty po robocie śmierdzą tak, że trzeba je zostawiać na dworze, ale w dużych miastach obowiązuje jakaś kultura - nie szczamy na ścianę, nie zostawiamy butów na korytarzu, kąpiemy się czasem