Wpis z mikrobloga

@rysiek1337: jeżeli byłbyś w stanie skombinować sobie jakiegoś silnego sojusznika, np. Francję, to może by ci się udało. Ewentualnie możesz iść na wojnę i pozwolić się wypalić swoim juniorom, tutaj też możesz wbić się we Francję. Co prawda nikt poza Nawarrą i ew. Neapolem nie będzie ci pomagać, ale jak już francuskie wojska wejdą na ziemię Kastylii czy Aragonii to AI będzie się tym zajmować
@rysiek1337: Poprawiaj relacje, zbuduj forty Aragonii - niech popadną w długi, które będziesz spłacał ( ͡° ͜ʖ ͡°) , wypowiedz wojnę Grenadzie i przetrzymaj ją jak najdłużej się da, żeby Kastylii oddać prowincję... jeśli zbijesz Aragonii do 60-70% to się nie zbuntują i masz wygraną gierkę.
@rysiek1337: IMHO do utrzymania, development u PU, choć może się wydawać złym pomysłem (bo w końcu podbijasz im development od czego rośnie LD) jest bardzo wydajny. Oczywiście stosunki na +200, w międzyczasie jakaś łatwa wojna, stackuj dip rep (np. +1 masz od papieża, jak się postarasz to Portugalią szybko też dostaniesz bonus za handlowanie kością słoniową) i będzie.
@Jan_K: @JakubWedrowycz: @Redesekrator: zdaje raport XD
Aragonia wypowiedziała mi wojnę jakieś pół roku po tym evencie. Na szczęście włączyłem wsparcie dynastii obniżając LD o 20% dzięki czemu Napoli pomogło mi w wojnie blokując całe wojsko Aragonii na Sycylii. Podbiłem ich forty i w PD zabrałem im Baleary i trochę kasy. Po 10 latach już uspokoiłem całe towarzystwo, teraz mają <15% LD.
Do 1500 podbiłem całe zachodnie wybrzeże Maroka, Aragonii