Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jadę do agencji nie podpisać zrzeczenia się z postojowego. Na pewno będą straszyć, że mnie zwolnią jak nie podpisze. (Tak czy tak zwolnią bo lecą wszyscy). I nie wiem jak to ma wyglądać tzn. Oni dadzą mi wypowiedzenie umowy.
Na co zwrócić uwagę, żeby się nie wkopać i żeby nie stracić prawa do zasiłku dla bezrobotnych? Nie podpisywać za porozumieniem stron i co jeszcze? #prawopracy #agencjapracy #pracbaza
  • 38
  • Odpowiedz
  • 1
@BillyGugu: Tak zrobię.
@HienaCmentarna87: Jestem na umówię o prace z agencją, zakład rozwiązał jej umowę. Pełen etat. Umowa do końca maja.
I nie wiem jak to rozegrać. Nie zgadzam się na za porozumieniem stron to co oni zrobią? Jakie są opcje?
  • Odpowiedz
@GG99: Normalnie wypowiedzą ci umowę, jak podpiszesz za porozumieniem stron to nie dostaniesz zasiłku w urzędzie pracy, możesz im uczciwie powiedzieć ze dlatego nie możesz podpisać za porozumieniem stron.
  • Odpowiedz
@GG99: Żeby było porozumienie lub wypowiedzenie na podstawie ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

@HienaCmentarna87: Gówno prawda. Jeżeli jest w dokumencie informacja, że na podstawie tej ustawy to nie ma znaczenia czy jest to porozumienie a wypowiedzenie.
  • Odpowiedz
  • 1
@XdareckiX: Kobieta z agencji napisała, żebym przyszedł dzisiaj na daną godzinę. Zapytałem po co a ona napisała, że dowiem się w biurze. Powiedzieli to kilkoma pracownikom. Podejrzewam, że o to chodzi.
  • Odpowiedz
@GG99: Będą próbowali rozwiązać umowę za porozumieniem stron bez podawania przyczyny ze strony pracodawcy lub wręczyć Ci dyscyplinarkę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Tikyo: Inaczej. Oni będą chcieli za porozumieniem stron, ja się nie zgodzę. Co wtedy? Nie wiem czego się spodziewać z ich strony
  • Odpowiedz
@GG99: Jak nie podpiszesz porozumienia to albo wręczą Ci wypowiedzenie, albo nie wręczą Ci dokumentu. Nie mają więcej możliwości.
  • Odpowiedz
  • 0
Wypowiedzenie może być bez kogokolwiek winy? Chodzi mi tylko żeby nie stracić prawa do zasiłku.
  • Odpowiedz
@GG99: Wypowiedzenie składa pracodawca lub pracownik. Jeżeli mowa o dokumencie bez winy - to porozumienie stron (bez przyczyny o której pisałem u góry)
Skoro namawiają Cię na podpisanie postojowego to prawdopodobnie będą chcieli Ci dać: porozumienie stron (bez informacji, że jest to z przyczyn restrukturyzacyjnych) lub dyscyplinarkę, aby w tym momencie zaoszczędzić. Tzn. Wiedzą, że pewnie przegrają sprawę w Sądzie Pracy (o ile do niego pójdziesz), ale odszkodowanie będą musieli Ci
  • Odpowiedz