Wpis z mikrobloga

@Deno: tam gdzie strzałka to jest śrubka która się wtopiła w tłok, ślady obok to latająca śrubka po komorze spalania która rozwalała cylinder. Silnik w teorii do remontu, bo wygięte zawory + uszkodzony tłok + pewnie porysowana głowica ale ja raczej się zdecyduje na przekładkę nowego motoru

@Coco_jumbo_i_do_przodu: z tego co widziałem i mi mówił mechanik to wygięte zawory, tłok i korba najprawdopodobniej też, chociaż dołu silnika jeszcze nie sprawdzaliśmy.
Vencite - @Deno: tam gdzie strzałka to jest śrubka która się wtopiła w tłok, ślady ob...

źródło: comment_1587633185NSqsK2SvABqyOuOKVMiQew.jpg

Pobierz
@Vencite: w zeszłym roku widziałem taką za 9500 ze zgnitymi progami i dużym przebiegiem. Ale wszystko nadal pracowało bez zarzutu. Wsadzisz drugie tyle, zakonserwujesz i coś by z tego było.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: nie klapy, w 8v nie ma klap.

egr się w środku rozwalił i po prostu jego części poleciały w dolot, miałem nadzieję, że stanęły w kolektorze ale poszło dalej xD
@BolecStolec: jedna nakrętka + sprężynka jakaś która się znalazła i co najgorsze - kawałek blaszki którego nie możemy znaleźć xD przejrzane turbo, głowica i wszędzie gdzie właściwie to mogło być i nie ma.
@BolecStolec: a wiesz co wczoraj tylko na chwile byłem u mechanika i zrobiłem fotkę tylko tego tłoka, ale możliwe, że też cos tam wpadło.

objawy podczas jazdy były takie, że nagle minimalne szarpniecie, za mną chmura dymu w każdym kolorze (czarny, biały i niebieski na zmianę) i kompletny brak siły - akurat byłem na zjeździe z autostrady wiec udało mi się dotoczyć do zjazdu i tyle xD później nie kręciłem silnikiem
@Vencite: Pytam z ciekawości, miałem podobną sytuacje ale z zupełnie innym rozwiązaniem. Samochód był leciwy, podczas jazdy na odcinku 5km, potłukło, potłukło i przestało. Po 3 latach i niecałych 80 tysiącach przebiegu, padła uszczelka pod głowicą, po rozbiórce tłok numer 3 z zauważalnie wprasowaną śrubą, tłok numer 4 miał masę drobnych odkurszeń, wgłębień jak kto woli. Przyczyna nigdy nie poznana. Wszystko już było ładnie obrośnięte nagarem. Samochód nie miał żadnego spadku