Wpis z mikrobloga

To taki paradoks, ktoś jest debilem przez co go zabijasz i sam stajesz się debilem (?)


@wypok312: zabici przez niego ludzie nie byli terrorystami. To co on zrobił nie jest systemem wartości wywodzącym się z europejskiej kultury. Europejczycy jeżeli kogoś skazują to jest to osoba odpowiedzialna za czyny a nie ludzie których łaczy ze zbrodniarzem tylko wyznawana religia. Do tego my, ludzie cywilizowani karzemy za przstępstwa w uczciwych procesach, tak aby
@TurboDynamo:
Nie, ale przynależeli do grupy którą uznał za wroga, pośredniego czy bezpośredniego. Więc to zrobił.
To co on zrobił nazywa się rewanżyzm, nie wiem czy takie działanie w ogóle przynależy do jakiegoś konkretnego systemu wartości.
Ja nie jestem debilem -- po prostu precyzyjnie, zdawkowo opisałem to zjawisko, bez moralnego sygnalizowania i podkreślania że be.
Opisałem zjawisko na sucho, to jeszcze mnie debilem nie czyni.

To co Ty opisałeś to wersję
Nie, ale przynależeli do grupy którą uznał za wroga


@wypok312: czyli był debilem bo zabił niewinnych ludzi. W dokładnie taki sam debilny sposób terroryści uznają za wroga chrześcijanina, albo żyda. W taki sam debilny sposób nazistowskie niemcy uznawały za wrogów żydów.
Rozumiem że generalizacja była przydatna na etapie życia plemiennego, czy tam wiejskiego kiedy cywilizacja była prymitywna. Ale teraz kiedy ludzie mają dostęp do internetu, dobrą edukację, świadczy to tylko i
@TurboDynamo:
To zdanie nie jest głupie. Motywacje do popełnienia zbrodni są rozmaite.
Brenton zabił muzułmanów bo posiadali więzi czy wspólne interesy z innymi muzułmanani a samą ich obecność uważał za szkodliwą, nie tylko akty terrorystyczne. Także jest więcej wątków.
Nie zabił ich tylko ze względu na to że wyznają tą samą religię, bo równie dobrze mógł wybrać cel na Tajlandii. Wybrał konkretnych muzułmanów przebywających na "zachodzie".

To co opisałeś czasem funkcjonuje
Brenton zabił muzułmanów bo posiadali więzi czy wspólne interesy z innymi muzułmanani a samą ich obecność uważał za szkodliwą, nie tylko akty terrorystyczne. Także jest więcej wątków.


@wypok312: jest jeden wątek. Gość był skrajnym szowinistą i to jedyny powód. Zindoktrynowany tak samo jak islamscy terroryści. Nie chciał w kraju z cywilizacji zachodniej imigrantów, którzy paradoksalnie mogli wyznawać więcej zachodnich wartości niż on sam(nie byli ani przestępcami ani terrorysami). Bo jego czyn
@TurboDynamo:
Czy ja wiem czy skrajnym szowinistą?
Na pewno był radykałem, terrorystą, "islamofobem" i zwolennikiem rasowego separatyzmu. Traktował państwo i islamską populację jak okupanta.

Teraz czy ci konkretnie muzułmanie wyznawali jakieś zachodnie wartości to wątpię, bo z tego co wiem to w tym meczecie się radykalizowali. O wiele rzeczy ten meczet był podejrzewany. Pewnie nie wybrał go przypadkowo.