Wpis z mikrobloga

#diy #elektronika #eurorack #syntezatory #cebulowyeurorack

Walizka-rack ukończon w 95%. Zostało pomalować środek i chyba tyle, piękniejsza nie będzie a funkcjonalna już jest.
Wrzuciłem też pierwszy moduł. Jednak kiedyś to obudowy od kompów porządne robili, z wierceniem w tym panelu się namęczyłem nieźle.
Moduł to echo/delay mono na gotuwym module z Ali z PT2399, dorzuciłem tylko potencjometr 50K zamiast stałego rezystora na płycie jako modyfikator efektu. Od razu jest na 12V, więc zasilanie podejdzie.
Mam masę paczek do odebrania z częściami, ale w innym mieście niż obecnie przebywam - uroki pracy zdalnej : ) Coś dalej wleci, ale nie wie co do końca. Chciałem Keyboard skończyć, ale brakuje kilku części do circuit-bendingu. Drugi w kolejce jest panel lub z SSO od LMNC, ale ostatnio wrzucił film z ulepszoną wersją i chciałbym na niej bazować, ale jeszcze schematów nie ma.
Z drugiej strony dostałem masę tranzystorów i diod z lat dawno minionych i często radzieckich. Jestem w trakcie sortowania i selekcji, wrzucam na bierząco w plik - jak widzicie tu coś godnego uwagi do zbudowania efektu/modułu to będę wdzięczny za wskazanie. Podobno stare diody są porządane w efektach gitarowych.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Uc5IQkfyYyc6F4a9HeAyHm1NZzXp7JpVXM0wtl_J_ik/edit?usp=sharing

W komentarzu inne zdjęcia. Jak pisałem na początku - na dole Casio SA-20 po curcuit-bendingu, obcięciu głośników i drum machine na bazie DrumKida. Znalazłem kompaktowe głośniki, może też się tam zmieszczą. Góra jak widać na moduły.
szczesliwapatelnia - #diy #elektronika #eurorack #syntezatory #cebulowyeurorack

Wa...

źródło: comment_1587665933LFF8VUDW7loRLj1O38cczZ.jpg

Pobierz
  • 6