Wpis z mikrobloga

Światłowód 600Mb/s, kabel 20m cat. 5e, porty na routerze i w kompie Gigabitowe, a negocjowana prędkość 100Mb/s - Speedtest pokazuje ok. 95Mb/s, przy czym na wifi 5GHz mam około 220Mb/s. O co może chodzić?
Patchcord kupiłem już zarobiony.
#sieci #siecikomputerowe
  • 14
@Wolsky: masz drugiego kompa? Jeśli tak połącz tym patchcordem dwa komputery (tak można, i tak nic się nie zepsuje, jest automatycznie crossowanie) i sprawdź wynegocjowaną prędkość, jeśli 100mbps to na 100% kabel
@Wolsky: Dokladnie albo port albo kabel, pozmieniaj porty na routerze lub zobacz na roznych komputerach. Gigabit wymaga 8 przewodow w skretce, 100mbs tylko 4, ewentualnie znowu jak wyzej zobacz czy jakas dziwna autonegocjacja lub 100mbs na sztywno nie jest ustawione w konfiguracji/wlasciwosciach karty sieciowej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wolsky: miałem kiedyś podobną zagwozdkę a tym bardziej mi wstyd, że w sieciach robię kilkanaście lat. Sprawdzałem porty, gniazdka, patch panele, użyłem miernika (zaawansowanego bo Fluke) i wszystko ok. Nie sprawdziłem tylko idealnie zalanego patchcorda, prosto ze sklepu. Trochę mi to zajęło ;D