Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#biznes #inwestycje #nieruchomosci
Mam 100 tysięcy złotych oszczędności, wszystko z odkładania z własnej pracy. Moja partnerka nie wie. Moi rodzice nie wiedzą i nie mogą się dowiedzieć. Jak byście je w mojej sytuacji zainwestowali, tak aby móc dalej pracować?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 42
@AnonimoweMirkoWyznania: 20% waluta obca (najlepiej dolar/juan/frank - obecnie górka), 20% srebro/złoto (obecnie górka), 20% portfel spółek dywidendowych (obecnie moim zdaniem nie warto - mogą być jeszcze znaczne spadki - ale jeśli myślisz długoterminowo to myśle że warto), 10% BTC, 10% poduszka finansowa w razie utraty pracy. Można jeszcze wcisnąć jakąś tanią nieruchomość (np. garaż ). Najgłupsze co zrobić to trzymać na koncie całość, lepiej zdywersyfikować to jakoś ...
@AnonimoweMirkoWyznania: z okazji kryzysu poszukaj dzialki w okolicach duzego miasta. Na spokojnie, bez cisnienia. Czytaj co sie dzieje, jakie inwestycji i klej watki - moze gdzies oplaci sie kupic dzialke gdzie za pare lat powstanie jakas infrastruktura, inne inwestycje, albo moze cos zielonego/ jezioro/ rezerwat?
@Thexil: Granie na giełdzie to nie jest propozycja dla mirka, który dopiero teraz myśli o inwestowaniu. To nie jest takie łatwe jak ci się wydaje chociaż akcje spółek dywidendowych są w miarę pewne. Dodam, że op może rozejrzeć się na spółki strategiczne jak PGE, Orlen albo Polska Grupa Zbrojeniowa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NosParysa: tsa, 4 nich znajomych weszło się mając pojęcia. 4. Najmniej 1000$ na + Niech wchodzi w dobie kryzysu. Zyska 3% to będzie więcej niż na lokacie