Wpis z mikrobloga

w nawiązaniu do tego wpisu z gorących, zrobiłem przeróbkę grafiki, tak by nie pokazywała litrów wody potrzebnych do produkcji 1kg żywności a litry wody potrzebne do produkcji 100kcal danej żywności.

nie mam nic do wegetarian, ale przekaz płynący z tamtej grafiki wydaje się być bardzo tendencyjny. tutaj nie dość, że wnioski nie są już tak jednoznaczne, to na dodatek rozstrzał pomiędzy pierwszą a ostatnią pozycją na grafice nie jest już 75-krotny.
#zywnosc #ciekawostki
KRS - w nawiązaniu do tego wpisu z gorących, zrobiłem przeróbkę grafiki, tak by nie p...

źródło: comment_1588248096krrWLyLX61Bk922h0hPIoj.jpg

Pobierz
  • 9
@tomtom666 znowu ten instytut Danych z Dupy? Wołowina 1000 litrów na 100 kcal? 100 g ma 250 kcal, czyli wychodzi na to, że do wyhodowania 400-kilogramowej krowy trzeba zużyć 10 mln litrów wody. No #!$%@?. Jak można kopiować takie gówniane informacje? Wystarczy pomyśleć czy to w ogóle jest prawdopodobne. Jeśli duża hodowla ma np. 2000 szt., a średni czas wzrostu krowy mięsnej to 2,5 roku to wychodziłoby na to, że w ciągu
@tomtom666 na stronach antyszczepionkowców też są źródła, to zawsze uwiarygodnia różne bzdurne artykuły. Podałem ci wyliczenia bazujące na prostej arytmetyce, bazujące na danych z tej dupnej strony. Wydaje ci się to prawdopodobne i rzetelne?