Wpis z mikrobloga

@mrololl pewnie ze możesz
25g drożdży świeżych
500g mąki pszennej
300 - 350 wody i mleka razem (pół na pół) ciepłej- letniej
Łyżeczka soli
Szczypta cukru
2 lyzki oliwy z oliwek lub oleju
Możesz dodać jakiś ziół jak lubisz
Drozdze rozpuścić w wodzie z cukrem
Wymieszać, wyrobić wszystko razem. Ciasto powinno być miękkie, ja dodaje czasem mniej wody czasem więcej, tak samo z Mąka na oko robie ale ciasto takie luźniejsze powinno
@mrololl: @Popo44: ja zamiast mleka daje ze 150g jogurtu greckiego. Mam inny sposob: woda i drozdze rozpuszczone odstawiam na 15 min zeby rozczyn sie ‘podniosl’. Dopiero potem daje cala reszte i ugniatam. Maka i woda to tak jak OP pisal - az ciasto bedzie takie niekleiste ale tez nie za duzo maki. Odstawiam pod przykryciem szmata na godzine. Pieke w 200s przez 15 min i pozniej 10 max 15 min
@mrololl: Mogles bardziej wydlubac bulke wg mnie. Ja jeszcze opiekam w opiekaczu jak do tostow/panini. Wyglada mega! EDIT: mam super przepis na sos oraz na surowke do kebsa jakbyc chcial
Sos: jogurt grecki, ja dalem tak z 300g. Majonez 5 moze 6 lyzek - sam stwierdzisz czy ok najwyzej dowalisz jogurtu lub majonezu. Troche soli, pieprzu, ja daje malutko cukru brazowego - malutko! No i czosnek siekany na drobno okolo 3-4 zabkow. Mieszasz i zostawiasz az przejdzie. Najlepiej na noc pod przykryciem w lodowce.
@mrololl: Surowka: biala kapusta, moze byc czerwona to wszystko jedno. Kiedys dalem obie naraz. Daj z 1/4 glowki, siekana na drobno wiesz tak jak w kebsie. 2 marchewki na tarce. Koperek siekany, wedle uznania ile. Ja lubie sporo tak z gars solidnie wrzucic :) cukier znowu brazowy, mozesz bialy, malutko dla przegryzienia smakow z pol lyzki. Sol i oliwa. Ja daje tez sporo octu winnego cytrynowego i troche soku z cytryny.