Wpis z mikrobloga

Obejrzałem z zapartym tchem konferencję prasową naszego przyszłego prezydenta #bosak2020 (śmieszki śmieszkami, ale obejrzałem debatę jeszcze raz bardzo uważnie i zdałem sobie sprawę, że to najlepszy kandydat dla Polski).

No i nasz mam nadzieję, przyszły prezydent, oburzał się że nie powinno być zasady pierwszeństwa prawa unijnego nad prawem krajowym. Jako patriota oczywiście zgadzam się z nim ale niepokoi mnie jedna kwestia.

Bez zasady pierwszeństwa, w Europie Ojczyzn którą ustanowimy, w jaki sposób będziemy egzekwować zakaz opodatkowania dyskryminacyjnego w sytuacji w której np. Włochy będą nakładać wyższe podatki na towary z Polski niż na towary włoskie bo tak stanowią ich ustawy ?

Przypominam, że bez zasady pierwszeństwa w przypadku sprzeczności prawa unijnego zakazującego takiego opodatkowania i prawa krajowego powinno się stosować prawo krajowe ?

Jak to rozwiążemy w naszej Europie Ojczyzn drodzy Przyjaciele Polski i Wolnego Rynku ?

Zależy mi na tej informacji bo chce zagłosować na naszego wspólnego kandydata, ale z takim prawdziwym przekonaniem, a nie na jakieś tam mniejsze zło.

#konfederacja #neuropa #polityka #prawo #pytaniedoeksperta #korwin #4kuce #ruchnarodowy #nacjonalizm
Pobierz Kjedne - Obejrzałem z zapartym tchem konferencję prasową naszego przyszłego prezydent...
źródło: comment_1588387692RRCoxfkcYoVwz5vDDTreAZ.jpg
  • 22
@Drakii: otóż nie , ponieważ cło musi mieć bezpośredni związek z przekroczeniem granicy a dyskryminscyjne opodatkowanie odnosi się do faktu pochodzenia.

Dobry przykładem tej różnicy jest protekcjonistyczne opodatkowanie ponownej rejestracji samochodów osobowych jak w sprawie Tatu C-402/09
@Drakii: podałem ci sygnature sprswy gdzie masz przykład na to jak chronić swoich sprzedawców poprzez opodatkowanie protekcjonistyczne bez bezposrednionego związku z przekroczeniem granicy
clami


@cockosova: ech poczytaj sobie czym się różni opodatkowanie dyskryminacyjne od ceł. nie będę zastępował Pana nauczycieli.

Właśnie dlatego usunąłem komentarz bo męczy mnie dyskusja z kimś do kogo nie dociera xD
@cockosova:

-> zajmuje się tylko ewentualną dyskryminacją towarów

-> w praktyce to się nie zajmuje, bo było tylko kilka takich spraw przez ostatnie 70 lat i to w bardzo naciągany sposób można je uznać za sprawy podatkowe

-> nie zajmuje się w ogóle dyskryminacją usług, przedsiębiorczości i kapitału

-> teraz to w ogóle nie działa bo Trump zepsuł WTO

-> przepisy WTO są pozbawione bezpośredniego skutku, więc nie możesz ich stosować