Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić?

Złożyłam już podanie o umorzenie ZUS, teraz nie wiem, czy starać się jeszcze o te 5000 koła z PUP?

Sprawa wygląda tak, że nie zaliczyłam spadku dochodów, mój tryb pracy się nie zmienił, pracuję zdalnie jak dawniej #tlumaczenia

Moimi kosztami bieżącymi są ZUS i księgowość. Boję się tylko, że ZUS odrzuci mi wniosek o umorzenie składek i będę musiała bulić za 3 miechy z odsetkami - na to wydałabym te 5K i jak coś zostanie, to też na przyszły ZUS.

Sram się tylko, że dowalą mi jakąś kontrolę, że mnie kryzys nie dopadł, więc po co składam wniosek o cokolwiek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Help, jak wy to rozgrywacie?

#przedsiebiorcy #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #tarczaantykryzysowa #zus #pup
  • 59
@tunia86: u znajomych przedsiebiorcow raczej panuje trend zeby brac co daja, sytuacja jest nadzwyczajna wiec nie wiadomo co to bedzie, rozporzadzenia sa dziurawe jak rece jezusa, wiec ciezko cokolwiek.przewidziec
@tunia86: Te pożyczki bezzwrotowe jakie zaproponował ha tfu morawiecki działa tylko jednorazowo. Nie możesz w nieskończoność składać wniosków o te śmieszną pożyczkę. Zamiast odroczyć do odwołania ZUS wszystkim przedsiębiorcom to Ci pajace z pisu dają jakieś śmieszne pożyczki zadłużając was przedsiębiorców jeszcze bardziej
( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Android
  • 0
@skrobaczka też wszyscy znajomi biorą, ale boję sie, ze sie skończy jak z tymi matkami co płaciły najwyższe składki w ciąży, a teraz je nękają kontrolami... Dziurawe przepisy łatają po latach( ͡ ͜ʖ ͡)
@Looking20: To tak nie działa kumplu, to ma w sobie jakiś haczyk. Czy widziałeś kiedykolwiek pożyczkę, którą możesz umorzyć później? XD nie wiesz we wszystko co ktoś Ci mówi. Oni Ci dadzą pożyczkę, którą będziesz musiał później zwracać, a nie umarzać a jeśli tak to są na to zabezpieczeni w postaci odsetek, które SPŁACISZ. "Umarzając" te pozyczkę spowodouje narośnięcie kolosalnych odsetek, bo PODPISAŁEŚ UMOWĘ xD
@tunia86: Nie ma czegoś takiego jak umorzona pożyczka. Podpisujesz umowę o pożyczkę, w której jasno jest zawarte ile co i kiedy masz zwrócić, bo zwrócić i tak musisz, a takie umarzanie to dla banku na rękę, bo oni są zabezpieczeni odsetkami, które i tak spłacisz
Możesz zachować te 5k jakoś jeśli nie będzie trzeba wydać wszystkiego a później zobaczysz czy spłacisz z tego ta pożyczkę czy Ci umorzą, ale wg paragrafów maja obowiązek umorzyć jeśli spełnisz warunki
@Looking20: Wierzysz w to? XD to jest jakiś absurd.

Umarzają jeśli przez 3 miesiące utrzymasz działalność gospodarcza


Jak mam utrzymać skoro ZUS i inne opłaty mnie ścigają, a mi rząd dał w formie pożyczki jakieś śmieszne 5 tys ¯\_(ツ)_/¯ to jest kpina
@Looking20: A taka pożyczka się czymś różni od pożyczki? XD chłopie ty masz wyprany mózg przez te tvp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tak jakby czymś miało się różnić masło od masła ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak i tak zawierając umowę o pożyczkę jesteś zobowiązany ją zwrócić, nie ma czegoś takiego, że umorzą Ci pożyczkę.
@Looking20: A frankowicze myślisz nie czytali dokładnie czy jak było ( ͡° ͜ʖ ͡°) historia kołem się zatoczyła, kilka lat temu PO wydymało obywateli na kredytach frankowych tak teraz PiS wydyma przedsiębiorców na "bezzwrotowych pożyczkach" XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD