Wpis z mikrobloga

Mirki, ma ktoś nowego Macbooka 13/16''? Takiego z 2019 r., nie tego prezentowanego dzisiaj. Szefostwo wymienia powoli starsze macbooki i tak się zastanawiam, jak maksymalnie długo będę mógł siedzieć ze swoim, bo...

czy ja dobrze widzę, że tam nie ma normalnego portu USB?

W jaki niby sposób mam podłączyć pendrive? Po to mam laptopka, żeby nosić ze sobą przejściówkę?

Gdzie jest wejście na karty SD?

Poważnie pytam, żadna prowokacja.

#macbook #apple #osx
asfalt6 - Mirki, ma ktoś nowego Macbooka 13/16''? Takiego z 2019 r., nie tego prezent...

źródło: comment_1588607849CRR7BRJ1PFp3LjtUdkj6z0.jpg

Pobierz
  • 66
@asfalt6: nie panikuj, są przejściówki, takie w formie huba albo dongla. Zawsze możesz wymienić jeden kabel pod micro i jeden pod lightning jeżeli masz iPhone, chociaż patrząc, że nie ma w nim jacka albo wejścia na karty SD to nie podejrzewałbym Cię o to. Koszt 10-50 złotych zależy jaki kabelek sobie wybierzesz i masz spokój na następne kilkanaście lat.

Jak będziesz wybierał 13 i będziesz miał wybór, to weź sobie z
@asfalt6: jeszcze tak w drugim, jak sobie przypomnę ból żeby znaleźć te 10-15 lat temu ładowarkę do telefonu, bo każdy producent miał swoje wejście albo do laptopów, nadal spora część ma swoje, chociaż już powoli i windowsowe przechodzą na zasilanie z USBc. I spoko, ta sama końcówka do telefonu, laptopa, tabletu, za kilka lat pewnie i lustrzanki, drony, powerbanki narzędzia akumulatorowe. W końcu powiew normalności
@asfalt6: a widzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie piszę po złości, z jednej strony szkoda, że nie ma USB zwykłego, bo nawet do głupiej myszki z odbiornikiem jest potrzebna przejściówka, z drugiej, jak nie wytną wszystkich portów poza USBC to się w życiu ludzie na to nie przerzucą, bo są z natury leniwi. Mam 13, do dysku i myszki raz na jakiś czas mam przejściówkę, jcpal HDMI,
Zresztą, PENDRIVE w 2020? O NIE, TEN MAC NIE MA TEZ CD ROMU!

i złącza ethernet, PS/2 ani nawet VGA!

eh, mam nadzieję, że chociaż moja drukarka na LPT będzie kompatybilna...


@Nie_znany: @fegwegw: nie wiem dlaczego się śmiejecie OP chciał żeby mu Thinkpada kupili https://www.wykop.pl/wpis/48504363/mireczki-spece-od-laptopow-mamy-wymiane-laptopow-w/ - > https://www.x-kom.pl/p/526124-notebook-laptop-173-lenovo-thinkpad-p72-i7-8850h-16gb-512-win10pro-p2000.html może i waży kilkanaście kilogramów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale za to są wszystkie niezbędne porty

nie panikuj,