Wpis z mikrobloga

- Ja to mam proszę pana bardzo dobre połączenie. Składam wniosek o pomoc z tarczy antykryzysowej od razu jak tylko można, bo wiem że będą opóźnienia.
- I zdanżasz pan?!
- No nie, bo nie mam żadnej informacji od PUP we Wrocławiu od trzech tygodni, ale mam dobre połączenie więc dzwonie. Zresztą mam jakieś oszczędności to wszystkie opłaty jeszcze porobię.

Czas oczekiwania 20 minut.
Ha, tego się spodziewałem - herbata już gotowa, akurat zrobię sobie rozliczenia firmowe i faktury. Po 30 minutach jestem siódmy w kolejce. Piąty. Drugi. Pierwszy, oczekuję na połączenie
DŹWIĘK ZAKOŃCZONEJ ROZMOWY

No tak, wiedziałem że herbata się skończy. Dzwonię jeszcze raz. Oczekiwanie ponad 20 minut, więc robię dużą herbatę i śniadanie. Papierologia firmowa załatwiona, księgowa, rachunki, zakupy firmowe na 10 aukcjach ogarnięte. Mija 30 minut, połączyłem się.

- Dzień dobry!
- Dzień dobry, nie wiemy. Połączę pana z działem odpowiedzialnym za wnioski z tarczy.
DŹWIĘK ZAKOŃCZONEJ ROZMOWY

- Śniadanie już dawno zjedzone, najważniejsze obowiązki odbębnione, więc znowu łączę z urzędem, wsiadam w auto i jadę do warsztatu. Bawi mnie to, mam @iks__dee na twarzy w głośnikach leci audiobook i cichy podkład muzyczki w PUPie jako tło. Pojawiają się korki we #wroclaw więc akurat będę mieć więcej czasu i może zdążę porozmawiać z urzędnikiem przed dotarciem.

- Dzień dobry!
- Dzień dobry, rozmawiałem godzinę temu, miałem zostać przekierowany do działu odpowiedzialnego za wnioski z tarczy ale mnie rozłączyło, może Pani podać nr. wewnętrzny?
- Nie ma potrzeby już łączę! CYK
- Jesteś siódmy w kolejce. Piąty. Drugi. Pierwszy.
DŹWIĘK ZAKOŃCZONEJ ROZMOWY

No nic, ustalasz wizytę online żeby się dowiedzieć, że pewnie zrobiłeś błąd i źle zastosowałeś metodę dzielenia wielomianów na ostatniej stronie wniosków i źle wyszła liczba zerująca dwumian.

A nie wróóóć - to nie ten wniosek, tego nie mogłeś złożyć bo nie spełniałeś warunków. Ty chciałeś przecież kredyt na prowadzenie działalności z tarczy, dlatego wszystko idzie przez PUP Wrocław.

I tak czekam. Jest 12.40 a ja już dawno nie czułem się tak bardzo Polakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rozkminkrzaka #tarczaantykryzysowa #heheszki
  • 13
@Immortale: odpuściłem sobie póki co, chciałem umówić się na spotkanie on-line na praca.gov.pl ale PUP we Wrocławiu nie ma takiej możliwości, zaś stać w kolejce nie będę na razie bo może jeszcze będę mieć jakąś decyzję.

Poczekam jeszcze tydzień i pójdę osobiście. Poczytam książkę w urzędzie wśród innych pobitych urzędniczą maszyną Polaków, posłucham opowieści kątem ucha, może zobaczę kogoś kto bije naczelnika - marzenia umierają ostatnie!
@bkwas: u mnie oczekiwanie trwało ponad 2 tygodnie, ale wczoraj przyszło potwierdzenie. Niezwłocznie, ale nie wcześniej niż dwa dni robocze będzie przelew ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale takie rzeczy to się załatwia jak cywilizowany człowiek przez internet, a nie osobiście.
@wist: u mnie wszystko załatwione przez internet - ale brak potwierdzenia, żadnego UPO, informacji o przyjęciu wniosku, terminu do kiedy muszą dać odpowiedź - generalnie czytając neta bałem się że odrzucili wniosek ale mnie nie poinformowali o tym, chciałem się upewnić telefonicznie, no ale jak widać nie udało się i się nie uda :D