Wpis z mikrobloga

@kAdi: używałbym operę ale często podczas grania oglądam jakiś serial, czy ogólnie mam włączoną przeglądarkę. Opera zżera dużo więcej procka wtedy niż firefox, więc przerzuciłem się na firefoxa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kAdi: od chyba 17 lat Mozilla, bo wolne oprogramowanie, bo chodzi sprawnie i nie zużywa tyle zasobów co przeglądarki na chromie, bo mogę trzymać sobie 2000 kart na pasku... No i siła przyzwyczajeń, ale też nie widzę jakiejś lepszej alternatywy. Mam zainstalowanego Chrome'a w razie czego, jak raz na ruski rok FF czegoś nie otwiera prawidłowo, ale to działa w obie strony ;)
No i nie jestem fanem Google.
@kAdi: Chrome - z przyzwyczajenia i łatwej synchronizacji danych między przeglądarkami na windzie, mincie i andku z danymi google. Pasuje mi ten ekosystem. Ma wszystko czego potrzebuję od przegladarki.
Od jakiegoś czasu testuje Brave, ale średnio zadowolony jestem, mnóstwo rzeczy nie działa, zżera niewiele ramu, może gdybym spędził więcej czasu używając Brave byłbym bardziej zadowolony, ale od jakiegoś czasu znowu wracam do Chrome - 5 lat zbierania informacji o mnie jednak robi robotę i wygoda użytkowania jest nieporównywalna.
@kAdi: Są elementy sieci, które za cholerę nie działają dobrze - Netflix w ogóle nie działa, Alior ma problemy, live z Facebook gaming łapie ogromne opóźnienia. Nie wiem czy to kwestia instalowania odpowiednich wtyczek czy samej przeglądarki, ale mocno to utrudnia korzystanie. Chociaz tyle dobrego, że otwieranie 10000 różnych zakładek nie jest dla Brave żadnym problemem.
@kAdi: Vivaldi, bo nie ma innej przeglądarki z takimi możliwościami dostosowywania interfejsu. To taka Opera 12, ale na bazie Chromium. Przykładowo, tylko w Vivaldi mogę ustawić pasek zakładek na dół, bo tak mi jest wygodniej. No i ma sporo fajnych funkcji, takich jak podgląd paru stron na raz, zrobienie zrzutu ekranu całej strony, wbudowane wyłączanie obrazów i animacji, wbudowane notatki, genialna strona startowa, i wiele innych świetnych funkcji.
@kAdi: tylko czyste rasowo chrominium! A tak serio to Brave bo najszybsza na moim starym lapku i podoba mi się logo. Do tego używam też Brave na telefonie gdzie można odpalać sobie yt z przeglądarki i wygasić ekran. Jest też możliwość zarabiania krypto, ale nie interesowałem się tematem.
Vivaldi i Opera to są sztosy ze swoimi ficzerami i brakuje mi czegoś takiego w Brave. Opera na plus bo ma zakładki workspace