Wpis z mikrobloga

Zgralem wczoraj sample instrumentów z mojego syntezatora na komputer. Wygląda to tak, że mam po 20-kilka pojedynczych dźwięków w formacie WAV. Każdy jest przypisany do konkretnego klawisza. I teraz mam pytanie - czy macie jakieś sposoby, aby podczas stworzenia instrumentu z tych sampli w DAWie brzmiał on jak najbardziej przestrzennie, tak jak na syntezatorze? Nakładam efekty - delay, reverb i phaser. Dodatkowo zdublowalem sample, a więc do każdego klawisza są przypisane dwa takie same. Mimo wszystko nie brzmi to tak dobrze jak na syntezatorze.

#produkcjamuzyki #reason #flstudio #syntezatory
  • 29
@inan Jak dla mnie za bardzo kombinujesz, zgadzam się z przedmówcą. Mój pipeline w fl wygląda tak, że podpinam syntha pod usb, łączę go z FLem, dodaje midi out, ustawiam odpowiednio kanały midi, wyklikuję melodię w piano rollu i na koniec renderuję. Efekt prostszy i lepszy niż samplowanie
@TheBulbulator
Ok, podłączyłem. Działa elegancko, ale jako klawiatura sterująca. Nie wiem co zrobić żeby zagrać z niego zdjęć. Zaraz wrzucę skriny z ustawień.

Właściwie to się rozpędziłem, że to syntezator - aranżer. Korg PA600.
@inan: Nie wiem czy Ty rozumiesz o co chodzi

Midi to jest sygnał do grania nut, reason wysyła kablem to do klawisza, klawisz gra to na klawiszach używając swojej elektroniki a dźwięk leci do kompa z powrotem przez karte muzyczną (line in) i poprzez mikser sprzętowy jest odtwarzany na głośnikach.

To nie działa tak że komputer Ci wykryje sampler jakiś jak joystick do xboxa, musisz stworzyć ślad midi, ułożyć w sekwenserze
@inan W FLu wygląda to następujaco:
Podpiąłem behringera ms-1, ustawiłem na nim port 0, kanał w zewnętrznym sofcie ustawiłem na 2. Synchronizacja jest ustawiona na midi clock, czyli w praktyce oznacza to że jeżeli wcisnę play w dawie, to synth zacznie grać aktualnie wybrany pattern z synthowego sekwencera. Można to zmienić ustawiając np. na mtc 24fps, wtedy będzie grać pattern z dawa.
Pobierz
źródło: comment_15890466439Tv0kfh6aOaNibxryque9F.jpg
@suqmadiq2ama
No właśnie jestem całkowicie zielony jeśli o to chodzi. Zrobiłem zgodnie z tutorialem i wygrywa mi na Korgu to co mam w Reasonie. Chciałbym jednak odwrotnie - grać na Korgu i mieć dźwięk z Korga w Reasonie.