Wpis z mikrobloga

@kalafior_: W takiej kolejności w jakiej były produkowane:

Na pierwszy ogień idzie oryginalna trylogia:

Nowa Nadzieja 1977
Imperium Kontratakuje 1980
Powrót Jedi 1983

Potem prequele:

Mroczne Widmo 1999
Atak Klonów 2002
Zemsta Sithów 2005

Na końcu te najnowsze, sequele:

Przebudzenie Mocy 2015
Ostatni Jedi 2017
Skywalker Odrodzenie 2019

Jak się spodoba, to w 2016 wyszedł jeszcze spin-off Gwiezdne Wojny Historie: Łotr 1 utrzymany w klimacie pierwszego filmu z 1977 roku. To
@kalafior_: Mimo wszystko tak jak zostały nakręcone czyli wg. chronologii nakręcenia. Dlaczego? Bo niektóre twisty / zwroty fabularne celowo zostawione w filmie, nie będą miały miejsca jak obejrzysz wg. chronologii fikcji i tak pozbawisz się przyjemności odkrywania uniwersum.

Gry o Tron raczej nikt by nie chciał oglądać od końca (ja w ogóle nie oglądałem ale pamiętam jak ludzie się emocjonowali).
@kalafior_: Możesz jedynie sobie wcisnąć Łotr 1 i Han Solo Historie, pomiędzy trylogię prequeli a trylogię sequeli, by sobie nie rozbijać ciągu fabularnego podczas oglądania najnowszej trylogii. Ale same trylogie jako tako oglądaj tak jak zostały nakręcone, zgodnie z linkiem.

Łotr jest genialny ale Han Solo ... tego filmu mogłoby nie być bo opowiada jakby o kompletnie innym człowieku niźli Han Solo z trylogii. Ale obejrzeć by obejrzeć ostatecznie można. Dla
@hetman-kozacki @xaliemorph

Ok, zacznę oglądać zgodnie z kolejnością premiery i ewentulanie wcisnę Łotr 1 i Han Solo Historie tak jak sugerujecie.

Nie jestem trochę przekonany ze względu na to że nieco kojarzę cześci 1-3 i wdziąc w 4 Darth Vadera wiem kim on jest..

ale posłucham bardziej doświadczonych i dam znać jaki będzie odbiór mój i dziewczyny która wie jeszcze mniej niż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kalafior_: A ja znowu się wcisnę ze swoją kolejnością xD A mianowicie 4, 5, później 1, 2, 3 żeby zobaczyć jak do tego doszło, coś w stylu retrospekcji, potem 6, 7, 8, 9 i z filmów na koniec Solo i Łotr. Następnie polecam Mandalorianina i na koniec Wojny Klonów i Rebels, zwłaszcza Wojny Klonów, dużo lepiej niż filmy 2 i 3 pokazują przemianę głównego bohatera i jego motywacje.
Han Solo Historie


@kalafior_: Ten film możesz pominąć, słaby film, nic nie wnosi. Nawet nie pamiętam o czym był. To nie miało prawa wyjść. Po klapie finansowej studio zrezygnowało z kolejnych takich projektów i kręcą teraz seriale. A szkoda. Film z Ewanewm McGregorem o dalszych losach Obi-wana każdy by obejrzał.
@kalafior_ po kolei oglądaj, 1,2,3, han solo, lotr 1, 4,5,6,7,8,9. Jeśli chciałbyś jeszcze dokładniej zgłębić temat to między 2 a 3 możesz zobaczyć serial animowany clone wars a po 6 części serial Mandalorian. Jest jeszcze animowany serial rebelianci ale moim zdaniem nie jest on warty uwagi. Polecam ci też nie słuchać rad dotyczących nie oglądania hana solo, zobacz i wyrób sobie swoje zdanie
@xaliemorph:

no tak, po prostu zawsze wydawało mi się że zostały nie do końca nakręcone w odpowiedniej kolejności.


Filmy zostały nakręcone w dobrej kolejności. W latach 1977-1980 przedstawiono zamkniętą historię, ale pojawiały się wzmianki o wydarzeniach minionych w taki sposób, żeby bohaterowie mieli jakąś przeszłość, która interesowałaby widza. Dopiero po 20 latach od powstania pierwszego filmu George Lucas postanowił pokazać te przeszłe wydarzenia, wzmiankowane tylko w oryginalnej trylogii, bo technologia w
@kalafior_

no tak, po prostu zawsze wydawało mi się że zostały nie do końca nakręcone w odpowiedniej kolejności.


Filmy zostały nakręcone w dobrej kolejności. W latach 1977-1980 przedstawiono zamkniętą historię, ale pojawiały się wzmianki o wydarzeniach minionych w taki sposób, żeby bohaterowie mieli jakąś przeszłość, która interesowałaby widza. Dopiero po 20 latach od powstania pierwszego filmu George Lucas postanowił pokazać te przeszłe wydarzenia, wzmiankowane tylko w oryginalnej trylogii, bo technologia w końcu