Wpis z mikrobloga

Mireczki z #triban i #wykoptribanclub, chciałbym dołączyć do Waszego grona w drodze nabycia tribanka 500 RC jednak patrząc na ilość dostępnych sztuk (generalnie tribanów, nie tylko tego konkretnego) zastanawia mnie czy #decathlon nie szykuje jakichś nowości w najbliższym czasie i pozbywają się "staroci"? Orientujecie się może w tym temacie? Maj to chyba dobry moment na odświeżenie asortymentu rowerowego.
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Dla zainteresowanych tym roku miały być parę nowości z wyższej półki:
-Karbonowe Van Rysle z ramami jednymi z najlżejszych na rynku
- Karbony jw. na tarczach
- Karbonowy gravel/przełaj na GRX 1X11
- Gravel na tytanowej ramie

W następnym roku miały pojawić się nowe modele Aero i pod koniec 2021 model Time-Trail.
Ale prawdopodobnie przez wirusa wszystko przesunie się o rok
@m_qpc: o ile pamiętam w zeszły kwiecień już niektórych rozmiarów ciężko było dostać stacjonarnie, ja przymierzałem się do 540 bodajże, a potem przez net kupowałem właśnie 500, bo nigdzie jej nie było w moim rozmiarze. Wtedy mi goście z deca mówili że to dlatego że Van Rysel z czymś budżetowym właśnie do ok. 3000PLN ma wejść lada moment (czyli pewnie 2020). No ale pewnie wirus pokrzyżował plany i stąd między młotem
@kicimici, proponujesz mi tego jako alternatywę? Obczajalem go intensywnie, bo wizualnie leży mi bardziej (nie ma żadnej sztuki, mają być jakieś w połowie czerwca), ale RC500 ma lepszy osprzęt + jak da się szersze opony, to może będzie z niego coś bardziej szutrowego.
@kicimici, o czymś takim właśnie myślałem, tylko raczej 35c. Jak Ci się to sprawuje? Na oryginalnych oponach strach wjechać na jakieś wały? Ja zapuściłem się kiedyś na trasce na tribanie 500 z 2017 (jeszcze Btwin) do lasu, myślałem że dam radę 4km przejechać, ale skończyło się na prowadzeniu :) z tym że tam chyba 23c leżały.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m_qpc:

ale RC500 ma lepszy osprzęt + jak da się szersze opony, to może będzie z niego coś bardziej szutrowego.


Zdecydowanie tak, jeździłem na oryginalnych oponach po wałach. Dawało radę ale ciągle się cykasz o opony i patrzysz przed siebie czy nie ma większego kamienia. Zmieniłem je na Speedking 35C - no inna jazda po prostu. Jak cross z barankiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@m_qpc: zastanawiałem się między 35C a 38C, ale skoro te szersze spokojnie wchodzą to wybrałem szersze. Do lasu bez najmniejszego problemu. Być może lepsze by były 42, ale taka szerokość już raczej nie wejdzie. Zrobiłem konwersję na tubeless w serwisie Deca - robili to pierwszy raz. Wyszło niby nieźle, ale przy późniejszej próbie zdjęcia opony okazało się że ranty opony skleiły się do siebie, więc bez szału. Następnym razem zostanę przy
@Vonsatch: Panaracer Gravelking SK 38C a nie Speedking 35C, to zupełnie inne opony. Panaracery polecam, powiedzmy na 5-/6. Następnym razem spróbowałbym Schwalbe G-one, ale wydaje mi się że są różne wersje.

@kicimici
Panie, a poleciłbyś jakieś 4/6, ale żeby tak nie zrujnowaly budżetu? :p