Wpis z mikrobloga

Hej, zielony w temacie. Jak wygląda dystrybucja oculsów bo na stronie widzę że nie ma dostępnych :/
Co ile sę rzuty i jakie są tam +/- ceny?
Zastanawiam sie między Riftem a Questem cel głowny = beat saber plus oczywiście jak już mam to gierki na pc.
Ktoś poratuje dobrym info zielonego?
#vr #oculus
  • 35
@KattaK: dostępność taka, że albo jest, albo nie, przy czym pewnie szybciej upolujesz questa niż rift s. Śledz reddita Oculus Questa, jak tylko pojawi się w sprzedaży to zawsze ktoś tam o tym napisze.
@KattaK: ceny są maksymalnie do ok 450€. Dostawa kurierem na drugi, trzeci dzień. Trzeba pilnować strony Oculusa, bo są tam rzuty po kilka sztuk co jakiś czas, a że zainteresowanie jest ogromne to się od razu rozchodzi. Polskie dystrybucje #!$%@?. Ja swojego Oculusa kupowałem za 2300 a dziś ten sam jest w polskich sklepach za 2800. Sprawdzaj codziennie stronę Oculusa, bo przy małej ilości sprzętu i dużym zainteresowaniu potrzeba trochę szczęścia.
@KattaK: To już jak uważasz. Ja mam Rifta i przez ten kabel się kiedyś zabiję :) Za to Quest ma gorszy wyświetlacz i odświeżanie. Do ceny Questa dochodzi też albo cena kabla do PC, albo dobrego routera.
@BQP: a nie wiesz jak z jakością grafiki i trackingiem na quescie wzgledem rifta? :0 Martwi mnie bo gdzieś słyszałem że quest czasami gubi łapy jak za daleko się je "wyciągnie" za siebie
@KattaK: Quest swojego czasu miał problem ze słońcem, czyli jak byłeś na zewnątrz, albo jak słońce wpadało Ci bezpośrednio do domu to potrafił się zgubić. Ale tak było jakiś czas temu, teraz nie wiem. Rift jakby co nie ma żadnych problemów z trackingiem.
@KattaK: Automatycznie Ci przeliczy na euro po kursie Twojego banku. A przy zakupach wychodzi to taniej niż przy normalnym przewalutowaniu
@BQP: z tym lepszym ekranem Rifta to bym nie szalał, bo jednak Quest ma wyższą rozdzielczość, odświeżanie niższe tylko o 8Hz, a dodatkowo ma dwa wyświetlacze, a nie jeden, dzięki czemu można sobie IPD fizycznie zmienić, a nie tylko za pomocą software. LED (Quest) vs LCD (Rift S) to już kwestia gustu.
Jedyne co tak naprawdę Rift S ma lepsze to mniejszy screen door effect
@KattaK: imo ogólnie Quest > Rift S odkąd można jak człowiek po USB lub WiFi 5Ghz z Virtual Desktopem grać w tytuły z PCVR tak długo jak Twój PC to uciągnie.