Wpis z mikrobloga

@kwitnaca-wisnia: własnie nie jestem pewien czy mam 5e czy nawet 5.
Przez ten stary kabel spada mi prędkość z 600 Mbps na 30 Mbps jeśli dobrze pamiętam.
Myślałem nad światłowodem, ale chyba jestem zbyt głupi, źeby to ogarnąć samemu. Zlecić to komuś wyjdzie drogo, nie?
Myślałem nad światłowodem, ale chyba jestem zbyt głupi, źeby to ogarnąć samemu.


@amgrr: przesadzasz, możesz kupić gotowce obecnie. Światłowód z już zarobionymi złączami:

https://allegro.pl/oferta/patchcord-sc-apc-sc-apc-simplex-sm-125m-zewnetrzny-9121120034?reco_id=87008291-9430-11ea-ab23-b02628cf8d00&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

i do tego mediakonwerter:

https://allegro.pl/oferta/media-konwerter-tp-link-mc110cs-jednomodowy-8721640747

kupujesz dwa konwertery, dwa światłowody, łączysz "na krzyż" gniazdka TX z RX i masz połączenie żyleta.
@amgrr: możesz kupić kabel światłowodowy przystosowany do zakopania w ziemię, od razu kilkuwłóknowy i poprosić w sklepie o zaspawanie na końcach złączy. NIe mam pojęcia, ile to by kosztowało, ale jeśli cena byłaby zaporowa, to zawsze możesz użyć tego, co pokazałem i puścić to przez rurę HDPE (niebieska do wody), arota albo cokolwiek innego.
@amgrr: Mikrorurką się zabezpiecza światłowody ale nie przepchniesz światłowodu z zarobionymi wtykami a poza tym potrzebowałbyś jeszcze do tego wdmuchiwarki światłowodowej więc zostaje chyba tylko odpowiednio szeroki peszel
Zwróć też uwagę byś kupił gigabitowe mediakonwertery jak ten model TP-LINK bo kolega wyżej wysłał link do "setek"
Zwróć też uwagę byś kupił gigabitowe mediakonwertery jak ten model TP-LINK bo kolega wyżej wysłał link do "setek"


@WTFAGH: słuszna uwaga, nie zwróciłem uwagi.

zostaje chyba tylko odpowiednio szeroki peszel


@WTFAGH: odradzam mocno zakopywanie w ziemię zwykłego instalacyjnego peszla. Nie tylko nie pomoże (jest na to zbyt słaby mechanicznie), ale wręcz może zaszkodzić, bowiem stworzy pustkę wokół przewodu, w której będzie się gromadzić i stać woda. Są specjalne rury do
@Jarek_P: a to sorry, niespecjalnie się znam na peszlach i instalacjach zewnetrznych
nie wiedziałem że tak się one nazywają
domyślnie miałem wtedy na myśli peszel do tego typu zastosowania
@amgrr: W ethernecie nie ma prędkości 600Mbps, jest 100 i potem 1000 więc nie jestem pewien o czym piszesz. Moim zdaniem tylko światłowód, bo każdy nawet najlepszy kabel elektryczny nie powinien przekraczać zasięgu 100m bez regeneracji sygnału.
Nie znam Twojego IQ, ale wydaje mi się że jak jesteś w stanie pociągnąć skrętkę, to i światłowód dasz chyba radę. To nie jest skomplikowana operacja ;-)
@amgrr: najlepiej kupić tak, by i mediakonwerter i światłowód miały złącza tego samego typu. Jeśli tak się nie daje (bo np. nie ma), to naprawdę nic się nie stanie, jeśli złącze APC wetkniesz w gniazdo UPC.