Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #renault

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Renault Clio III 1.4 98KM. Jednak mój niepokój budzi spalanie (odczyt póki co jedynie z komputera).

Mianowicie w trasie 120-130 km/h komputer pokazuje 7,5-8l/100km. Tutaj raczej wynik wydaje się być rozsądny. Natomiast w drodze do pracy (około 7km także silnik na zimno), gdzie większość to trasa szybkiego ruchu (prędkość ok 80km/h) spalanie mam na poziomie 9,5-10l/100km. To już wydaje się dosyć niepokojącym wynikiem. Jeżdżę raczej ECO.

Jest się czym martwić czy też taka natura tego silnika?
  • 24
@maniek000 całkiem normalne wyniki, no 10 to może się wydawać dużo, ale na tak krótkich odcinkach jest dużo czynników które mogą mieć na to wpływ. Ja bym zaczął od pomiaru przy dystrybutorze i jeżeli faktycznie jeździsz eko i pali 10 to bym się przyjrzał samochodowi jak pisze Crow, ale tak bez histerii. Do tego bym dodał jeszcze pytanie na jakich kołach jeździsz.

Druga sprawa to kwestia eko jazdy - pamiętam jak siostra
@raaf112: może coś w tym być. Przesiadlem się z Astry G 2.0 DTI( ͡° ͜ʖ ͡°). 185/60/r15. Ale 10 letnie, dojechane (nie bijcie, nie zdążyłem zmienić). Jednak opony raczej nie wygenerują 20% większego zużycia benzyny.. Raczej.
@maniek000 no to ja bym stawiał na to że jeździsz jak dieslem i to się unormuje. Co do opon to chodziło mi głównie o szerokość, bo z mojej obserwacji wynika, że to ma znaczący wpływ na spalanie, ale 185 to spoko na takie auto, tylko wymień na nowe. Pojeździj parę miesięcy i zmierz przy dystrybutorze i nie szukaj wad tylko ciesz się autkiem.
@raaf112: przesiadłem się w tamtym roku z Premacy 1.8 benzyna na właśnie Clio III tylko 1.6 wersja GT(miły samochodzik) i spalanie w mieście z 10,9 wzrosło na 11,5 ale w trasie spada znacząco bo do 6,5l jak dobrze się ustawi bieg i obroty. Na zimnym jest masakra pali ile wlezie więc trzeba delikatnie rozpędzać. @InterferonAlfa_STG: 6 biegowa chyba była tylko do wersji 2 litrowych i do 1.6 GT
@maniek000 Jak wsiadałem to spalanie było 7, zrobiłem może kilkanaście punktów w odstępach po 2-3 km. Na codzień jeżdżę dieslem 2.0 więc brak momentu obrotowego w Clio nadrabiam wysokimi obrotami i wynik jak widać.