Wpis z mikrobloga

@Slash_: Pytac sie:
1. Czy sa wszystkie media i kablowki podlaczone. Ja juz 6ty miesiac borykam sie z probami zainstalowania internetu u mnie.
2. Czy nikt tu sie nigdy nie zabil - oczywiste
3. Co zrobic w przypadku gdy cos sie zepsuje/rozwali, i kto odpowiada i kto placi za naprawy. Raz mnie wlascicielka obciazyla za przedmioty zuzyte w wyniku eksploatacji i nie chciala depozytu oddac.
  • Odpowiedz
@Slash_: dobra, szach mat: sprawdź czy grzyb nie wyłazi pod zlewem i w łazience (czy nie było chybcikiem malowane na biało), sprawdź czy obok nie mieszka jakaś patologia i podpytaj właściciela czy "nie robią problemów", zapytaj czy zamki były wymieniane żeby potem nie było sytuacji, ze jakiś typ wchodzi ci do mieszkania bo mu zostały hehe klucze, zapytaj DOKŁADNIE jak wyglądają opłaty, zapytaj czy dostaniesz klucze do skrzynki na listy (bo
  • Odpowiedz
@Slash_: jeśli to będzie umowa na czas określony to pamiętajcie, że żeby móc ją wypowiedzieć przed czasem musicie mieć w umowie zapisy w jakich okolicznościach jest to możliwe. Z defaulta umów na czas określony nie da się wypowiedzieć przed czasem
  • Odpowiedz
@Slash_: Przeczytaj w umowie warunki ewentualnej wyprowadzki oraz usterek. W ogóle jeśli umowa ma więcej niż 2-3 strony, to już jest podejrzane.
Ja jak szukałem kawalerki, to Janusze lubili pisać umowy na 5-10 stron z szeregiem wymagań wobec lokatora i unikaniem odpowiedzialności przez nich. Najbardziej absurdalne to po wprowadzeniu masz mieszkać minimum 6 miesięcy i choćbyś się wyprowadził, to masz płacić przez kolejne pół roku. Albo że codziennie o którejś godzinie
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Akurat im bardziej szczegółowa tym lepiej, nie wiem w czym problem jeżeli umowa ma 3 strony? Chyba przeciętny człowiek jest w stanie przeczytać trzy strony tekstu? A co do idiotycznych wymagań typu wietrzenie codziennie pomiędzy 3.45 a 4.15 to śmiało można to olać.
  • Odpowiedz
@FilipWWL: A co Ty chcesz umieszczać w takiej umowie, że miałoby zająć więcej niż 3 strony? Standard to dane osobowe, adres, kaucja, czynsz, usterki i kwestia wypowiedzenia. Wszystko ponad to to prawdopodobnie jakieś dziwaczne wymogi Janusza.
  • Odpowiedz
Warto zrobić dokładne zdjęcia lokalu, żeby nie było później wątpliwości co do jego stanu. Listę wyposażenia typu telewizor pralka i co tam jest wartościowe warto umieścić w aneksie do umowy. Warto zrobić zdjęcia liczników, czasem poprzedni lokator czy właściciel zerwie plomby i później jest niepotrzebny problem. Nie zgadzaj się na żadne niezapowiedziane wizyty (zgodnie z prawem po wynajęciu lokalu nie musisz nikogo tam wpuszczać, w tym właściciela). żeby nie zrazić wynajmującego można
  • Odpowiedz