Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Może dziwny trochę wpis, ale muszę się upewnić. Generalnie lubię mieć przyzwoity aparat w telefonie, dużo fotografuję. Kupiłem niedawno #samsung S10 lite. Bardzo fajny telefon, zapłaciłem 1600zl za miesięczną używkę co jak na Snapdragona 855 i świetny ekran uważam za całkiem ok transakcję. Zasuwa aż miło, bateria 2 dni nie do zabicia. Pytanie mam o aparat. Wiem, że nie ma się co spodziewać flagowych rozwiązań, ale matryca jest taka jak w Mi9 / Mi9t Pro. Oglądając sample w Internecie mam wrażenie, że Xiaomi jakoś lepiej tą matrycę wykorzystało, zdjęcia można mocniej przybliżyć i są wtedy nieco ostrzejsze i bardziej naturalne. Patrząc choćby na szczegóły, jakieś liście, w Samsungu jest to mocniej przetworzone. Zauważyłem, że we flagowcsch Samsunga jest podobny efekt końcowy zdjęć więc podejrzewam, że po prostu u tego producenta tak jest. Pytanie czy ktoś z Xiaomi może wrzucić jakieś swoje sample z Mi9 albo Mi9T / Pro ? Nie mam niestety jak porównać 1;1 w tym samym miejscu. Jestem po prostu ciekaw czy może trzeba jednak pójść w stronę Xiaomi lub może Oneplusa (też ta matryca). Myślałem też o MiNote 10, ale trochę drogo jak za Snapdragona 730. Aparat jednak naprawdę dobry.
Generalnie Samsung jest świetny, ale pozostaje to ale w kwestii aparatu. Może tu akurat Xiaomi bardziej trafiło w moje gusta z obróbką ( ͡° ͜ʖ ͡°). Szeroki kąt jak dla mnie znowu w Xiaomi gorszy. Pytanie czy jest dobrze i to ja coś "świruję" czy faktycznie słabo na Samsungu?

Ps. Gcam trochę wnosi, ale względem apki Samsunga nie ma jakiś kolosalnych różnic. Więcej zdjęć w komentarzach. Przedostatnie jest z Gcam.
#telefony #xiaomi #mi9 #mi9t
Pobierz
źródło: comment_1589447837QjtRagjNB2KNy3NRhx1xF5.jpg
  • 34
@brylek mirku, opinia laika. Mam mi9 i s10e i w mojej opinii zdjecia lepsze robi samsung. O ile w dzien ciezko zauwazyc roznice (kwestia kolorow ewentualnie) to im ciemniej tym samsung widocznie lepiej sobie radzi.
Mowie tu o mi9 ze stockiem jak i gcamem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MiQ27: nie próbowałem, spróbuję w sumie.
@KierownikW10: no masz trochę racji z tym oprogramowaniem. Ogólnie zdjęcia Samsung robi ok tylko właśnie szczegółowość którą lubię trochę kuleje. Z drugiej strony tak jak piszesz telefon jest bardzo spoko przez Snapdragona i dość fajne oprogramowanie.
Aparatów na co dzień również używam, ale jednak telefon to jest coś co zawsze mam w kieszeni ;)

@rudy_murzyn: dzięki wielkie za sample. Jak masz jeszcze jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirko_efekt: Dzięki za odpowiedź. S10e ma jednak lepszy aparat (zmienna przesłona i tradycyjna matryca 12 mpx o dużych pixelach 1,4). To trochę lepszy zestaw niż w Mi9 ;D natomiast między moim Samsungiem a Mi9 / T / pro różnica jest głównie w oprogramowaniu. Do tego Samsung ma OIS więc niby powinno być lepiej nocą.