Wpis z mikrobloga

Chce kupić pierwsze SPD do #szosa Nigdy nie jeździłem w tym systemie. Ale trochę już poczytałem. No i jakoś nie jestem przekonany do typowo szosowych. Bo niby nie da się w nich chodzić. A jak jeżdżę dłuższe dystanse, to wiadomo, że do sklepu trzeba po zapasy wejść, tu coś zobaczyć idąc z buta. Ktoś mi powie czy rzeczywiście jest to tak niewygodne? Może warto w moim wypadku kupić takie do MTB? Nie zależy mi na jakichś wybitnych czasach, jeżdżę dla przyjemności.

#rower
  • 14
@matek1212: chodzić się da, ale IMO to nie jest wygodne, dodatkowo niszczą się plastikowe bloki (można zabezpieczać nakładkami, ale niewygodne to jest). Sam sobie teraz założyłem Look X-Track, lepsze podparcie niż standardowe SPD od Siemano, ale nadal buty z bieżnikiem można używać (ja akurat wziąłem Triban Roadcycling 520, nawet spoko jak za tą kasę, do tego są ze skóry)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matek1212: chodzić się da, dramatu nie ma. Na wejście do sklepu/restauracji na obiad wystarczy. Dłuższe spacery żeby coś zobaczyć/zwiedzić to już po prostu szkoda bloków :D
@matek1212: ja na szosie jeżdżę w SPD. Buty Bontrager Soltstice. Co dziwne, piszą o nich "szosowe"

Nie przeszkadza mi brak BOA czy klamry, ani sztywność podeszwy 6/14. Jeździ się dobrze, ale nie mam porównania z normalnymi SPD-SL.

Ktoś może wyjaśnić jest różnica między zatrzaskami spd vs sl? Chodzi o to, jak to się przekłada na prędkość, moc? Czy amator dostrzeże i wykorzysta różnicę?
Ktoś może wyjaśnić jest różnica między zatrzaskami spd vs sl? Chodzi o to, jak to się przekłada na prędkość, moc? Czy amator dostrzeże i wykorzysta różnicę?


@melo7: wypiąć duzo latwiej mtb