Wpis z mikrobloga

Mam taki problem. Pomagałem siostrze w założeniu sklepu internetowego. Wrzuciła ona już drugą kolekcję ubrań do sklepu. Przy pierwszej kolekcji przez pierwszych paręnaście minut sklep nie chciał się w ogóle załadować (za duży ruch na stronie - wczoraj dopiero zobaczyłem, że hosting jaki kupiłem wspiera 1000 jednoczesnych requestów i inne parametry też nie powalają - CPU serwera był obciążony całkowicie). Napisałem do supportu cyberfolks czy mogą oni coś zrobić po swojej stronie. Uzyskałem odpowiedź, że poprawili jakieś parametry. Sam też skonfigurowałem wtyczkę WP super cache. Myślałem, że to pomoże. Przy wrzuceniu drugiej kolekcji na stronie pojawiło się jeszcze więcej problemów. Oprócz wolnego ładowania strony, wywalało również 503 oraz brak połączenia z bazą danych. W kokpicie WP niektóre wtyczki same mi się wyłączyły. CPU serwera ponownie obciążone, tym razem był również problem z RAMem. Byłem kompletnie bezradny :(. Chciałbym się zapytać co polecacie za hosting ewentualnie czy opłaca się zainwestować w serwer dedykowany? Co ewentualnie mogę zrobić, żeby polepszyć działanie strony. #wordpress #woocommerce #hosting
  • 33
  • Odpowiedz