Wpis z mikrobloga

Czy możecie polecić jakiś fajny but do biegów trailowych? Góry/lasy/pola/skały takie jak w Tatrach :D ważne żeby dobrze trzymało się podłoża i z dobrą amortyzacją :) przymierzałam dziś Salomon xa pro 3d, wydaje się fajny no i wizualnie całkiem spoko ale może ktoś poleci coś innego jeszcze? ;D
#bieganie #trail #gory #biegajzwykopem
  • 21
@MirkobIog nie chce się sugerować - jestem w stanie kupić te, które przymierzałam ale nie spieszę się nigdy z zakupem i może ktoś poleci lepsze, wygodniejsze :D
@ibisc0: hoka, ale nie kazdemu lezy podeszwa w lodke.
Cokumbia ma dosc dobre buty, caldorado, trans alps na dlugie biegi i na rozny teren.
Saucony peregrine sa niezle na skaly i kamienie, maja bardzo twarda podeszwe, ale nie kazdemu to pasuje.
Modele adidasa na vibramie beda sie dobrze na mokrym sprawowac, ale z adidasa to kompletnie nie znam modeli.
@WuERA no, wiadomo że najlepiej byłoby mieć 2 pary, ale zazwyczaj trasy są zróżnicowane więc próbuję znaleźć coś pomiędzy, choć pewnie jedno będzie kosztem drugiego :D @PurpleHaze dzięki, ogarnę sobie te :D
@pilot1123 Decathlonowy but nie będzie się dobrze trzymał skały granitowej

@ibisc0 jak w pola i lasy to zasadniczo cokolwiek
Jak chcesz biegać po skałach to najlepiej coś z podeszwą Vibram, najlepiej Hoka Speedgoat. One są dość wąskie ale dramatu nie ma. Może też coś z Columbia, ja mam Transalps i są naprawdę OK i dobrze trzymają na granicie, piaskowcu i skałach wulkanicznyxg. W błocie w sumie też. Tylko amortyzacji mało mają.
Ja
@ibisc0: columbia trans alps f.k.t. ii spoko but na traile trzyma pieruńsko podłoża minus amortyzacja nie jest wielka. Jest spoko ale nie ma co oczekiwać wielkiej jak w hokach lub sauconach.
@ibisc0: przedział cenowy?

Salomony xa 3d pro gtx rozwaliły mi kostkę i kompletnie mi nie leżą. Ogólnie Salomony mi nie leżą, żadne. Ale Tobie może tak. A wtedy dobry but za <300zl.

Asicsy gel 2000 GT świetny but, ale mam wersję gore tex i w 15 stopniach plus noga się gotuję. Jednak 120km w 3 dni przez całe Tatry (asfalt, błoto, skały) to dobra rekomendacja na uniwersalny but.

Decathlonowe XT7 dojechałem
@booolooo spojrzę na te Asicsy :D przedział najlepiej 200-400, tak na początek, bo i tak po paru latach trzeba będzie zmienić na lepsze. Bardzo mi zależy na tym, żeby trzymały się na skałkach i błotku, poza tym żeby była dobra amortyzacja bo niestety mam wrażliwą stopę :c
@ibisc0: salomony sobie ziomeczku odpuść jak pisze booolooo ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakościowo to S musi popracować bo jest tragedia, miałem trailowe po 5 miesiącach są już na reklamacji prawie miesiąc.