Wpis z mikrobloga

#swiadomysen #ld #swiadomesny #obe #oobe
Ktoś kojarzy Daniela Love, co o nim myślicie?
Ogólnie ostatnio typ dawał darmowe strimy przez miesiąc nt. LD i walczy przekłamaniami/dezinformacją. Wplątał się w rodzaj "wojny" między youtuberami w tej dziedzinie. Nie lubi najpopularniejszego typa Explore Lucid Dreaming bo jest zbyt clickbeitowy i większość ludzi trafia na jego filmy, które obiecują dużo w tytule, a w praktyce łatwo się zniechęcić.
To co robi jest ok, ale typ (DL) jest dość uparty i np. kasuje komentarze neutralne bez żadnych osobistych wycieczek, bo przy niektórych uważa, że to boty minusują itd. z konkurencji. Na reddit to akurat prawdo ponoć 30 kont jakichś typów.
Nie można mówić, że się jest "lepszym" w jakiejś kwestii (stwarzać takiego wrażenia). Na pewne idee/pomysły, które on promuje w zasadzie przedstawia to tak jakby on miał na to monopol. Gdy ktoś podaje podobną metodę to uważa ja za nieznaczącą i że on już to dawno wspomniał i krążyło bo już jest weteranem w te klocki.
Zauważyłem, ze ma taki styl, że "przejmuje" niektóre pomysły i potem reklamuje jako swoje w wersji podkręconej no i wtedy te wcześniejsze to nie istnieją.
  • 10
Ktoś kojarzy Daniela Love, co o nim myślicie?

Ogólnie ostatnio typ dawał darmowe strimy przez miesiąc nt. LD


@Trewor: po co komu jakieś strimy i youtuberzy... robimy swoje, prowadzimy dziennik snów, trzymamy się zasad i sami śnimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trewor: Tylko własne doświadczenia. Nie sugeruj się tym co mówi jakiś jutuber. Można oglądać sobie rekreacyjnie, ale nie patrzec jak na specjalistę. Po pierwsze nigdy nie masz pewności że nie koloryzuje dla zasięgu, po drugie świadomość ludzka jest bardzo plastyczna, im więcej informacji przyjmujesz od innych tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje własne doświadczenia zaczną na nich bazować. Nie zaczniesz rozumieć własnych doświadczeń, będziesz je rozumieć oczami kogoś innego
@Chicane: Sprawdzałem czy ma tu zwolenników ; ) Bo zwykle na wykop mało osób zagląda w tym temacie, szczególnie, że tagów jest kilka i częstotliwość ewentualnych praktycznych porad w temacie jest w zasadzie zerowa.
To forum na wykopie to raczej taka ciekawostka, do wrzucenia info w PL jak ktoś czuje, że chce się podzielić ciekawym sen. Ogólnie rozwój tematu stanął dekady temu pod kątem praktycznym. Ustalono podstawy i dalej w zasadzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trewor: Właśnie oglądam tą serię i jestem gdzieś w połowie. Nie znałem Daniel Love wcześniej i to co widzę na plus u niego to podkreślenie że oneironautyka to ciężka praca, przynajmniej dla mnie to jest trudne. Nie dziwi mnie wcale że jedzie po filmikach typu "LD w 5 dni". Natomiast zastanawiające jest że dyskredytuje inne uznane osoby ze społeczności (oprócz pionierów Keith Hearne'a i Stephen LaBerge'a) zarzucając im New Age'owe poglądy.
@Dreampilot: Oglądałem te strimy na żywo. Odpowiadał na część moich pytań.
Mnie też nie dziwi, że jedzie po ELD, ale zrobił z tego pewną sztukę dla sztuki. Gdzie mówi, że do niego pisał i ogólnie w porządku typ (jeśli chodzi o komunikację), a potem czy przed tym wyciąga szklane kule i "suck my balls ELD". xD
Jak i mówi, że gdy kanał zawiera info nt. kryształów itp. to prawdopodobnie nie jest
@Trewor: Dzięki za tyle szczegółowych informacji o Danielu Love.Jestem ciekaw czym on się zajmuje na co dzień oprócz LD.Skoro nie przyciąga ludzi parapsychologią i duchowością, nie organizuje fizycznych kursów to to jest bardziej działalność popularyzatorska i z zamiłowania.Zresztą sam mówił że on ma z tego tylko na kawę.Z tej perspektywy nie dziwi zawiść do ELD.

Nie planuję zostać jego zadedykowanym followersem ale oglądam bo szukam jakiejś większej inspiracji w kierunku LD
@Dreampilot: Zajmuje się pisaniem tekstów pewnie pod pseudonimem dla różnych gazet online w Anglii itp. Ogólnie pisarz. Ma jakieś podcasty w bbc nt LD dlatego nawklejał sobie różne loga na kanale YT u nas też jakiś typ Adam Wójtowicz był w TVP w jakimś niszowym programie i gadał nt. LD. Na ich rynek lokalny to takie stacje to wydaje się, że to mega sukces, a w zasadzie epizod. Ale wiesz pojawisz