Wpis z mikrobloga

@serek_heterogenizowany: generalnie brokerzy market maker (czyli tych, których ja unikam) są w stanie dać 100% gwarancję, że nie wejdziesz na minus - bo większość zleceń (>99%) nie leci w rynek... tylko rozliczają je we własnym systemie (czasem robiąc bad ticki to czyszczenia kont - tajemnica poliszynela)

natomiast lepsi brokerzy ECN/STP mogą mieć wyłączenie w regulaminie odnośnie braku płynności - bo oni z kolei wszystkie zlecenia wysyłają na rynek... i jeżeli nie
Zależy z jakim brokerem zawrzesz umowę ale wydaje mi się że metatrader jest bezpieczny i poniżej wpłaconej kwoty/depozytu ci nie zejdzie. Takie długi o jakich piszesz są oczywiście możliwe ale z brokerami typu plus500 czy inne nawet polskie ze swoimi platformami. Te firmy wychodzą z założenia że ponad 80 procent inwestorów traci pieniądze więc grają przeciwko nim, wtedy twoja strata jest ich zyskiem.
@serek_heterogenizowany: Bez strategii przetestowanej na 2 letniej historii będzie Amen. Najlepiej jakby grał robot, człowiek się do tego nie nadaje, Jesse Lauriston Livermore tracił tylko gdy odchodził od swoich założeń - a uwierz że na to podatny jest każdy człowiek, nie ważne czy pro. Jeden zły dzień -10+% konta. Gorszy dzień to tylko kwestia czasu... a takich mamy kilka w miesiącu, jesteśmy ludźmi, homo sapiens sapiens z lasu, serio to trudne
@tomek-krol: chodzi mi tylko o małe kwoty a nie jakieś tysiące więc jakieś duże emocje to by to nie były ( ͡° ͜ʖ ͡°), czułbym satysfakcję gdybym z tych 100 złotych zarobił jakieś 15zł to by było na fajeczki akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jestem zielony w tym temacie ale patrząc na Rafała Zaorskiego który z 80 tys zrobił 500tys zaczyna działać wyobraźnia
@serek_heterogenizowany: 100 zł dla jednego będzie wszystkim, dla drugiego kroplą w morzu. Sam gram na forex od miesiąca, na demo po 100% dziennie, wszedłem na real inna rzeczywistość, tzn. emocje targają tobą jak szmatą i nie jestem odosobniony, pro traderzy +30 lat doświadczenia mają to do tej pory... Nie wiem czy jest bardziej stresująca praca...
@serek_heterogenizowany: Dodam jeszcze że programuję roboty, strategie i poniżej 5 min timeframe nie ma co wchodzić, niski procent skuteczności, sygnały z ichimoku, macd na niskim timeframe kompletna porażka. Zabawa zaczyna się od 5min+, ale tu z kolei musisz ustawiać większego stop lossa przez co nie możesz wchodzić większą gotówką = mało zarobisz, chyba że masz na koncie dziesiątki tysięcy zł.
lotsy 0.01 przy depo 100zł to duże ryzyko.