Wpis z mikrobloga

@Czarna_ksiazka: Za kolejne 5 lat 500+ bedzie #!$%@? warte. Byle do władzy doszedł ktoś kto tego nie zacznie podnosić.
Zreszta myślę, że teraz 500+ to nasze najmniejsze zmartwienie. To jest troche jak obniżka podatków. Może zresztą ktoś bystrzejszy 500+ przesunie do ulgi od podatku dochodowego i już w ogole nie bedzie o czym gadać. Zreszta poparcie takiego ruchu jest spore.

Inna kwestia to 13,14,15 emerytura, wakacje plus i kolejne socjale, które
  • Odpowiedz
@Czarna_ksiazka: zdziwiłabym się, gdyby ktokolwiek odważył się powiedzieć, że zlikwiduje 500+ i jednocześnie dalej będzie się łudził, że ma jakieś szanse. Nam się wydaje, że wszyscy nienawidzą PiSu, bo takimi ludźmi się otaczamy, ale jednak ktoś na nich cały czas głosuje. Niestety.
  • Odpowiedz
@Czarna_ksiazka: Chyba nikomu nigdy w historii nie udało się wycofać z już wprowadzonych rozdawanych socjali. Niezależnie od opcji politycznej te decyzje są zazwyczaj permanentne bo jak już coś motłochowi dasz za darmo to tego nie odbierzesz - chyba, że siłą.
  • Odpowiedz
Nie zlikwidują 500+ zapomnij o tym... Nikt nigdy, chyba że nie będzie innego wyboru. Dla kolesia walczącego o pełną pulę to byłby strzał nie tyle w kolano, co prosto w łeb...


@wasted: z czasem może, ale na to potrzeba konkretnej wymówki (np kryzys) lub lat na powolne wygaszanie na zasadzie - zaczynamy od wprowadzenie progu maksymalnych dochodów by pobierać świadczenie, a potem nie aktualizujemy go przez lata, aż inflacja sprawi, że
  • Odpowiedz
zdziwiłabym się, gdyby ktokolwiek odważył się powiedzieć, że zlikwiduje 500+ i jednocześnie dalej będzie się łudził, że ma jakieś szanse.


@hellyea: Bosak z Konfederacją mówią, że by chcieli zlikwidować 500+ i zastąpić wyższymi ulgami podatkowymi dla pracujących. Poparcie im powoli, ale systematycznie rośnie.

Opozycja powinna być odważna i ideowa w swoich poglądach, a nie oferować to samo co PiS ¯\_(ツ)_/¯ Bo jeśli nic się nie zmieni to po co ich wybierać?
  • Odpowiedz
  • 0
@Meph1k może powiedzieć inaczej, ale woli lizać dupsko nizinom społecznym. Można zaproponować ulgi podatkowe dla rodziców, ale po co się wysilać, zostawiamy 500+ i gitówa, sprawa załatwiona. Najlepiej niech cały program wyborczy skopiuje i swoją twarz pod to podłoży. Przecież wygra, bo nie jest PiSem.

Absolutnie nie rozumiem tego toku myslenia.
  • Odpowiedz
@Czarna_ksiazka: Jeśli Trzaskowski chce mieć szansę na wygraną to nie może powiedzieć, że jest przeciwny 500+. PiS na niego tak naprawdę nic nie ma i niech tak pozostanie.

Sam jestem przeciwny 500+, choć jestem za większymi ulgami podatkowymi dla ludzi z dziećmi, ale nigdy w życiu jako polityk bym tego nie powiedział publicznie, gdybym się starał o urząd.
  • Odpowiedz
  • 0
@Meph1k rownajmy do najlepszych, a nie do najgorszych. Inaczej zawsze będziemy Meksykiem Europy. Skoro dwie czołowe partie propagują takie gówniane programy, to jak tutaj ma być dobrze? Tylko dlatego że wydaje im się, że ludzie innego programu nie zrozumieją? No to jest absurd.
  • Odpowiedz
Jakby ktoś się jeszcze ludził xD czemu #polityka w tym kraju to taki ściek xDD


@Czarna_ksiazka: przecież te słowa są dla elektoratu pis, zeby był spokojny, jak PO dojdzie do władzy to niech śpią spokojnie, miska będzie pełna, no może nie u wszystkich
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: ale właściwie się nie liczą. Ja się z Tobą zgadzam. Tylko chyba patrząc na to, co się #!$%@? i w jakims stylu to coraz ciężej mi nie myśleć pestmistycznie (realistycznie?).
  • Odpowiedz
ale właściwie się nie liczą.


@hellyea: Sytuacja wygląda w ten sposób, że jeśli Konfederacja dobije do tych 10-15% to będą mogli decydować o składzie rządu. Co więcej listy układają tak, że wtedy większość posłów to będą wolnościowcy. Czy to się uda to nie wiem, ale to w sumie jedyna nadzieja na rozsądną wolnościową i wolnorynkową partię w tym kraju ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz