Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,
Jakoś tak wyszło, że moim dodatkowym stanowiskiem w firmie jest 'Specjalista IT', zamierzałem ogarnąć jakiś serwer, a nigdy nie posiadłem magicznej wiedzy na ich temat, i zapewne zgłębienie wszystkich tajników trochę potrwa, a może jakiś Mirek naprowadzi mnie w jakąś stronę, gdzie najlepiej szukać i co się opłaca.
Nasza firma liczy ~20 osób, z czego połowa jest za granicą, zajmujemy się projektowaniem w Cadzie i w podobnych programach. Zamierzałem ogarnąć jakiś serwer, żeby można było wrzucić jakieś projekty, z których każdy mógłby korzystać, ogarnąć licencje sieciowe na programy na które się da (nie każdy w jednej chwili używa cada, więc kupienie mniejszej ilości licencji sieciowych mogłoby zaoszczędzić trochę $$$). Lepszą opcją będzie kupienie fizycznego serwera, czy może coś z opcji Windows Server?
Macie może pomysły na wykorzystanie serwera żeby w jakiś inny sposób usprawnił i ułatwił funkcjonowanie firmy?
#informatyka #serwery #autocad #cad #firma #windowsserver
  • 3
@motoinzyniere: żeby zabrał mi moją posadę? Newer ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogarnąć, ogarnę, ale liczyłem po prostu na jakieś nakierowanie, bo może istnieją jakieś gotowe setupy, do których się nie dogrzebalem, albo sprawdzone rozwiązania przez któregoś Mirka. No ale cóż, wracam do lektury!