Wpis z mikrobloga

Ej Mirki jaka opcja polityczna jestem?

Mam w dupie czy geje i lesbijki chca się żenić czy nie, wolny kraj
Mam w dupie czy ktoś chce aborcje czy nie, jej/jego sumienie
Brak bezterminowego socjalu, no chyba ze ktoś jest niepełnosprawny itd.
Żadnych pincet plus, państwo ma się skupić na zapewnianiu godnego rynku pracy tak żeby obywatele mogli się godnie sami utrzymać
Emerytura podstawowa dla każdego a jak chcesz więcej to zakładasz se fundusz
Wiek emerytalny liczony stażem pracy a nie wiekiem obywatela
System podatkowy jak w UK - zarabiasz mało, nie płacisz dochodowego, zarabiasz w #!$%@? dużo, dochodowy doje&€&&€ny
Zero ingerencji kościoła w politykę
Tylko niezależne media, społeczeństwo ma mieć rząd pod lupą a nie odwrotnie

#polityka
  • 30
@Azaajaszz: w UK dochodowy takiego poziomu co u nas jest dla wszystkich to dopiero od 250k pln rocznie zabierają 40%, do 12 jest 0 a wszystko pomiędzy 20% moim zdaniem to jest fair

A ci co zarabiała powyżej 750k rocznie są maksymalnie opodatkowani 45% wiec tez się nie zesraja

Moim zdaniem dobry system - jesteś zaradny, ok nie będziemy cię za to karać ale tez nie będziemy jak nie jesteś zaradny
@PaulStanley:

A ci co zarabiała powyżej 750k rocznie są maksymalnie opodatkowani 45% wiec tez się nie zesraja

Moim zdaniem dobry system - jesteś zaradny, ok nie będziemy cię za to karać ale tez nie będziemy jak nie jesteś zaradny


To zależy jak kto patrzy na takie podejście. Dla mnie podatek dochodowy sam w sobie to kara za pracę, niezależne od poziomu i stawek, a podatek progresywny to podwójna kara dla tych
@Porucznik_Blaze: no zgadzam się ze jest to swego rodzaju kara ale służba zdrowia, drogi czy infrastruktura się sama nie zrobi. W Polsce jest tak ze nieważne ile zarabiasz jesteś karany, i to jeszcze bardziej niż ci co zarabiają więcej. Moim zdaniem bardziej niesprawiedliwe jest wyciąganie 30% wypłaty osoby na średniej krajowej niż kogoś kto zarabia kilka razy tyle, bo tego pierwszego zaboli to bardziej mimo ze tych pieniędzy zapłacił relatywnie mniej.
służba zdrowia, drogi czy infrastruktura się sama nie zrobi.


@PaulStanley: Podatek dochodowy to są grosze w budżecie państwa, tym bardziej że jego pobór i obsługa kosztuje ogromne pieniądze a na dodatek pobiera się go też np. od budżetówki, czyli państwo daje pieniądze aby zabrać je z powrotem. Podatek dochodowy nie służy do finansowania budżetu tylko do inwigilacji ludzi kto ile zarabia a progresja jest do gaszenia kwiku zawistnej klasy niższej, że
@miki4ever: składka podstawowa dla każdego, tzw state pension. Każdy odkłada tyle samo i dostaje tyle samo. Chcesz mieć więcej to szukasz prywatnego funduszu i podpisujesz umowę z pracodawca ze tyle i tyle z twojej składki idzie na prywatę. Coś jak ofe tyle ze państwo nie ma do niego dostępu żeby rozebrać