Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #ogrodnictwo #rolnictwo Mirasy stoję przed decyzją zakupu kosy spalinowej (nie podkaszarki). Nie będzie do kosa do ładnego trawniczka 3ary, ale raczej chwasty, pokrzywy na działce ok 40 arów. Może nie wszystko będę nią kosił ale duża część terenów trudniej dostępnych dla zwykłej kosiarki. Coś polecacie do 1000zł? Ojciec się napalił na chińczyki, jest zdania, że za cene firmowej to sobie takie 4 kupi i jak będzie mu się psuła po 2 sezonie to ją wymieni :) Jest to jakiś argument. Raczej chciałbym o mocy ok 2KM. Stihl czy husqvarna są dla mnie za drogie a i często są opinie, że te tańsze i nowe modele tych firm nie idzie jakość w parze z ceną.
  • 10
@boulderdash mam starego stihla fs120. Jest w porządku.
Bratu na urodziny chciałem kupić kose w prezencie,bo ciągle przychodził do mnie w pożyczki. Niech w końcu ma swoja.

Poszedłem do stihla- mają teraz jakieś dziwne silniki pomiędzy 2 a 4 suwem. Niby przyjmiemy dla ucha pracują, ale opinie mają mocno średnie. Bo tam często trzeba zawory regulować itp duperele podczas gdy klasyczny dwusuw w ogóle ich nie posiada.
Przeszedłem się do Husqvarny- ceny
@boulderdash jeszcze co ci powiem.
Z własnego doświadczenia.
Kup taką markę, która ma serwis ( taki prawdziwy, że naprawiają na miejscu, a nie gdzieś dalej odsyłają) w okolicy.
Ja się skusiłem na tego oleo maca właśnie przez serwis w promieniu 20km (no i gwarancję 3 lata).
Ale jeszcze no można rozważać makietę, shindaive czy echo (pod warunkiem, że masz serwis w sąsiedztwie).

Rzecz jasna z początku to się nie powinno psuć, ale
@boulderdash: ja mam jakąś starą makietę z odzysku i jest ok a kupując to tak jak @nunu85: pisze kup to gdzie serwis pod nosem. Stihl ma świetną bazę części zamiennych, do piły kupuje i nigdy nie ma najmniejszego problemu pomimo tego że to już stary model. Dla siebie szukał bym stihla.
dużo ludzi poleca oleomac i silniki kawasaki w kosiarkach.


@boulderdash: W moim oleo macu coś zaczęło dzwonić po kilku użyciach. Jak zacząłem szukać informacji to ludzie piszą że to teraz syfiasty chińczyk w dodatku awaryjny.