Wpis z mikrobloga

@MinnieMouse0: Wygoogluj sobie czaszki każdego "koloru" jak to nazwałeś i powinieneś zauważyć różnice w ich budowie zarówno każdy "kolor" ma inną budowę jak i obie płci różnią się budową czaszki.Oprócz tego dzięki "kolorowi" pojawiają się różnice w rozłożeniu tłuszczu przykładowo nie wiem czy zauważyłeś/aś ale czarny "kolor" ma zazwyczaj ziemnioczkowy nosek i duże usta w porównaniu dla naszego "koloru"
@Vaers: @CommodoreCunt: @Riczard: Wygooglowanie systematyki człowieka i psa jamnika to 30 sekund. Wyciągnięcie wniosków no może w przypadku niektórych trochę dłużej. Ale wam się nie chce xD

Człowiek czarny i biały to tak jak jamnik długowłosy brązowy i krótkowłosy czarny. Są różne, wyglądają inaczej, co nie zmienia faktu, że to ta sama rasa psa. To, że będzie wyśmiewać ten fakt w żaden sposób go nie zmienia.
@Riczard: @CommodoreCunt: @Vaers: @MinnieMouse0: Oficjalne stanowisko biologów mówi, że nie ma podziału na rasy wśród ludzi ze względów genetycznych. Proszę zatem nie szerzyć antynaukowych tez opartych na "chłopskim rozumie". Nie zmienia to faktu, ze powyższy wpis ewidentnie wygląda na zarzutkę, którą złapaliście.
źródło: comment_1589922983BKUGqoRZme6ENr7p6liCL0.jpg
Czekaj, Ty naprawdę uważasz, ze nie istnieją rasy ludzkie? (ʘʘ) Prawactwo i Lewactwo nie ma z tym nic wspólnego, jest po prostu nauka.


@Riczard: Na pytanie: „Czy istnieją biologicznie rasy gatunku Homo sapiens” przecząco (a więc odrzucając pojęcie rasy) odpowiedziało:
41% antropologów fizycznych,
53% antropologów kulturowych.
Podobne badanie w 1999 roku dało następujący wynik:[18]
69% antropologów fizycznych,
80% antropologów kulturowych.
@Vaers: Proszę, wskaż artykuł, w którym stwierdza się fikcyjność płci biologicznej. Bo ja, jako człowiek żyjący nauką, chętnie go przeczytam. Ogólnie napisałeś coś o różnicach w budowie, lecz jaki związek ma to z rasą? W cytowaniu poniżej [3] oznacza odwołanie się do artykułu z 1980 roku, a genom ludzki został określony w 2003 roku.
źródło: comment_1589924562fHs15bVhsMAGV59mSzNSaV.jpg
@Bestiariusz: Raczej chodziło mi o prostą analogię, do tego co próbuje wmówić lbgt+ o fikcyjności płci, a wy teraz mówicie o fikcyjności rasy. A Teraz najprościej TAK MAMY TE SAME DNA KAŻDY "KOLOR". NIE NIE MAMY TYCH SAMYCH CECH ZEWNĘTRZNYCH
@Vaers: Czy to jest ten sławy "whataboutism"? Ale dobrze, porozmawiajmy dalej. Nie widziałem nigdy artykułu biologicznego kwestionującego istnienie płci. Wedle mojej wiedzy z biologicznego punktu widzenia istnieją dwie podstawowe płcie. Jednocześnie nauka zna przypadki wystąpienia w genomie połączenia chromosomów XXY. To jest fakt. Zatem jakiej płci jest taki osobnik, skoro wymyka się on spod prostego rozróżnienia "kobieta" i "mężczyzna"? Powiem wprost, ja jestem matematykiem, więc moim zadaniem jest rozpatrywanie wszystkich przypadków,
@Bestiariusz: Mówisz o chorobie genetycznej, która z tego co ujawnia cechy drugorzędne drugiej płci i prowadzi do wielu dysfunkcji jak powiększone gruczoły piersiowe czy jakichś problemach z narządem płciowym. Nie mówisz o niczym nowym i nieznanym, niestety nie zaburzyłeś mi światopoglądu :(
@Bestiariusz: Z resztą trudno było by zaburzyć mój czy twój światopogląd (bez względu na to kto ma rację),dzięki dysonansowi poznawczemu. Gdy całą swoją postać opieramy na danym światopoglądzie mózg sam nas zaczyna okłamywać by nie wyrwać nas ze strefy komfortu, czego przykładem są płaskoziemcy do których żadne argumenty nie przemawiają czy feministki
@Vaers: Co do gatunku, to odsyłam do obrazka poniżej. Jeżeli będziemy mówić o rasie w kontekście etnicznym, to powoduje to niejednoznaczność, jeśli o tym nie wspomnimy.

@svickova: Wklejając źródło wypada przynajmniej je sprawdzić - ten link nie działa.

@Vaers: Oczywiście, że jest to choroba. Jednak ona istnieje i nie należy udawać, że tak nie jest. W żadnym wypadku nie jest moim celem zburzenie Twojego światopoglądu. Ja tylko pragnę wyprostować
źródło: comment_1589926063KhOxiBVWrv2Uwivfu4Dqby.jpg
@Bestiariusz: Badania naukowe, o występowaniu genu w różnych populacjach ludzi, też są obarczone światopoglądem?

Studies have found differences in the frequency distribution of variants of the MAOA gene between ethnic groups: of the #!$%@?, 59% of Black men, 54% of Chinese men, 56% of Maori men, and 34% of Caucasian men carried the 3R allele, while 5.5% of Black men, 0.1% of Caucasian men, and 0.00067% of Asian men carried the
@Bestiariusz: Z tych wszystkich screenów co wysyłaliście wszędzie Ci naukowcy mówią że jest to trudny temat do ustalenia i badacze są podzieleni z przewagą dla braku ras. Według tej logiki mimo że nie ma dowodów na to co dzieje się po śmierci, ale mając pierdyliard tekstów religijnych i badań które zleca kościół dla interesu kościoła, możemy stwierdzić że po śmierci na 100% idziesz albo do piekła albo nieba albo czyśca. A
@CommodoreCunt: Jak wspomniałem - jestem matematykiem i DEFINICJA jest DEFINICJĄ oraz powinna być jednoznaczna. Departament Zdrowia, jeśli przeprowadził te badania w sposób odpowiedni, to zapewne tak jest i nie można się z tym kłócić, jeśli wszystko zostało poprawnie wykonane i nie ma się argumentów naukowych przeciwstawnych. Tak jak wspominał @Vaers - jest różnica pomiędzy, nazwijmy to ogólnie, "człowiekiem białym" i "człowiekiem czarnym" i nikt ze świata nauki nie twierdzi, że jest
@Vaers: Właśnie na tym to polega, że naukowcy mówią, że jest to trudne, pomimo że są specjalistami, a Ty wraz z @CommodoreCunt próbujecie to maksymalnie upraszczać. Nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje o religii, bo nie o tym tutaj mówimy i nie jest to temat dla nauki! Nauka właśnie na tym polega, że ona EWOLUUJE i jeżeli dojdzie do innych wniosków, na przykład, że wśród ludzi istnieją rasy, to znaczy,
@Bestiariusz: Dobrze by było gdybyś też spojrzał na ten temat szerzej bo stwierdzenie "Według obecnego stanu wiedzy nie istnieją." nie ma sensu skoro istnieją dwie strony barykady i nikt nie potwierdził ostatecznie wyniku. Z kolei "Tak jak wspominał @Vaers - jest różnica pomiędzy, nazwijmy to ogólnie, "człowiekiem białym" i "człowiekiem czarnym" i nikt ze świata nauki nie twierdzi, że jest inaczej." sam przyznałeś że jednak są jakieś różnice pomiędzy poszczególnymi mieszkańcami
@Vaers: W imię Eulera, Newtona i Carla Gaussa amen. Zdanie "Według obecnego stanu wiedzy..." wyraża całą filozofię nauki, czyli jej EWOLUCJĘ. Jeżeli w przyszłości pojawi się badanie, które zaprzeczy obecnej wiedzy i będzie z niego wynikać, że jednak rasy człowieka istnieją, to wówczas będę mówił "Według obecnego stanu wiedzy rasy człowieka istnieją". Żaden naukowiec, w szczególności nie-matematyk, nie stwierdzi czegoś ostatecznie, bo wie, że wszystko jest skomplikowane i wraz z rozwojem