Wpis z mikrobloga

Ktoś może poradzi jaki kierunek studiów technicznych wybrać? Myślałem o Wawie, może Łodzi ale innych miast nie wykluczam
Rozszerzam mate, angielski i fizykę, kierowałem się jakoś w stronę mechatroniki bo wydawało mi się to takie fajne ogólne a średnio wiem czego chce. Politechnikę brać czy może WAT? Ogólnie spodobała mi się ostatnio wizja pracy na turbinach wiatrowych, lubię dobry wysiłek fizyczny, kontakt z ludźmi (więc swoją drogę nie pójdę nic mega informatycznego) i te częste wyjazdy za granicę super mi wyglądają.
Szczerze to nie jestem jakoś super ścisły, ale zawsze jakoś z tych przedmiotów dawałem sobie radę więc może przydałby się kierunek też bardziej praktyczny bym się nie nudził.

Sorry za chaos pisania, zmęczony jestem już robieniem arkuszów cały dzień a teraz jeszcze wziąłem się za tem research studiów i te zajęcie nie jest o wiele bardziej relaksujące xD

#studia #pomocy #pytaniedoeksperta #inzynieria #mechatronika #warszawa
  • 17
@Klucznik_Gerwazy: Mechatronika to wszystkie dziedziny po trochu, ale żadna porządnie. Idzie się na nią gdy się nie wie która dziedzina nam odpowiada, ale jak już jakąś się znajdzie to trzeba na własną rękę się jej nauczyć. Czyli być zapaleńcem.
Idź jak czujesz zapał do inżynierii i chcesz poszukać swego powołania.
Spotkać innych miłośników techniki, którzy jak tu pisano często kończą w IT, ale w wolnym czasie dalej zajmują się dla rozrywki
@moet: właśnie niby tak, ale widziałem, że przede wszystkim w zagranicznych firmach jest ten atut brany pod uwagę
@Czymsim to rzeczywiście średnio brzmi, osobiście wolę być uczony czegoś konkretnego. A polecasz może te elektrotechniki czy maszyny i budowy maszyn? Bo one się nasuwają mi po komentarzach innych.
Wśród technicznych rzeczy krążę wokół tych turbin i CNC (bo akurat posiadam frezarkę w domu więc trochę się w tym temacie pobawiłem), niby do
A polecasz może te elektrotechniki czy maszyny i budowy maszyn?


@Klucznik_Gerwazy: Ja akurat jestem po mechatronice, zależy chyba od uczelni czy elektrotechnika czy maszyny. Jak CNC to budowa maszyn.
Mogę też doradzić by postarać się w trakcie studiów o praktyczny kontakt z maszynami. Jakiś zawodowy kurs zaoczny z tokarek, frezarek i CNC albo dobre praktyki. Gdzieś gdzie oprócz stania koło maszyny sam coś na niej zrobisz, ileś razy, coś na zlecenie
@Klucznik_Gerwazy
Jako że jestem po techniku mechatroniku to również odradze studia w tym profilu.

Lepiej coś bardziej sprecyzowanego, to co poprzednicy napisali to prawda - przynajmniej w technikum.

Masa przedmiotów po czym kończysz szkole i w zasadzie niczego konkretnego nie umiesz, masz programowanie, mechanikę, elektryke.

Kierunek dla fanatyków którzy tym żyją ( ͡° ͜ʖ ͡°)